zavřít

World of Warcraft Classic vás v létě vrátí do roku 2006

Windows

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Existuje početná skupina těch, kteří by se rádi přestěhovali do minulosti. Tráva byla zelenější, bramboráky bramborovější a hry byly… prostě zábavnější. Blizzard jejich volání vyslyšel a příští rok spustí servery World of Warcraft Classic, které Azeroth přemění zpět do podoby z roku 2006, konkrétně z období patche 1.12. „Jediné pravé WoW“ ale nebude zdaleka tak statické, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Během panelu na letošním Blizzconu se o projektu World of Warcraft Classic více rozpovídal šéf vývoje Ion Hazzikostas a prozradil, že se hráči můžou těšit na otvíračky všech raidů a sezónních událostí z „vanilkového“ WoWka. Vanilka vůbec nemusí být ta nejnudnější příchuť zmrzliny, takže se Classic dočká podobné péče, jako se dostává dnešním čerstvě vydaným MMORPG.

Samozřejmě přehled plánovaného obsahu bude pro matadory světa Warcraftu asi poněkud předvídatelný, ale nemusíte se bát, že byste veškerý obsah prošli během pár týdnů. Blizzard ho bude dávkovat postupně a přirozeně. Ani takové Vánoce nebudou v létě.

V první vlně by do Classicu měl dorazit Molten Core, Onyxia a Dire Maul spolu s bossy Kazzakem a Azuregem. V dalším updatu přibydou Battlegrounds a odměny za PvP, a navíc raidy Blackwing Lair a Zul’Gurub. Třetí update přinese Ahn’Qiraj, questovou linku s vybavením z tieru 0,5, hmyzí svět Silithus a zelené draky.

Zatím poslední plánovaný update má potom doručit původní verzi raidu Naxxramas, který byl před vydáním Burning Crusade považovaný za ten vůbec nejtěžší. Doplní ho související event Scourge Invasion.

Hazzikostas dodává, že plán se ještě může změnit a vývojáři plánují úzce spolupracovat s fanoušky na jeho dalším formování, ať už jde o konkrétní dungeony, které by ve World of Warcraft Classic chtěli mít, nebo o časové rozestupy mezi jednotlivými updaty. Spuštění „vanilky“ se plánuje na léto.

Tagy: World of Warcraft (série) retro mmorpg blizzcon

Zdroje: Blizzard

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.