zavřít

Vrah je jeden z nás! Vyšla hororová adventura Stonewall Penitentiary

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

O Stonewall Penitentiary jsem psal před téměř celým rokem a již tehdy mě hra zaujala svým příběhovým zasazením. Od té doby jediní dva tvůrci z indie studia Unimatrix Productions provedli jednu zásadní změnu k lepšímu – upravili vizuál. Pokud vám nový kreslený styl vyhovuje, můžete se rovnou pustit do řešení děsivé záhady.

Stále platí, že se probouzíte zamčeni v cele dávno opuštěného vězení, nevybavujete si nic z posledních pár dní a za každou cenu toužíte po svobodě. Jakmile se vám pomocí klasických adventurních hádanek podaří odemknout mříž, zjistíte, že ve vězení nejste sami.

Z reproduktorů se ozývá děsivý hlas psychopata posedlého spravedlností, který vysílá výhrůžky směrem k vám, šesti zmateným osobám ve vězeňském ohozu. Když se pak všichni shromáždíte na jednom místě, abyste vymysleli plán, zjistíte, že vás není šest, ale sedm.

Psychopat tedy infiltroval vaše řady a vzhledem ke kolektivnímu výpadku paměti najednou sledujete osudy celkem sedmi podezřelých. Sebe přece nemůžete jednoznačně vyloučit. Čeká vás poměrně standardní point-and-click adventura z pohledu vlastních očí, která vynikne hutnou atmosférou stavějící na důvěře a nedůvěře.

Nebudete totiž jen řešit hádanky a prohledávat okolí (prý bez zbytečného pixelhuntingu), ale hodně záleží i na vašich komunikativních dovednostech a rozhodnutích v dialozích. Jak již bylo řečeno výše, Stonewall Penitentiary změnila během vývoje grafický kabátek. Zatímco před rokem šlo o nezajímavý příklon k realismu (viz galerie níže), finální podoba připomíná kreslené grafické novely a dle mého názoru titulu sedí mnohem víc.

Pokud se nebojíte, můžete se nechat zavřít již dnes. Stonewall Penitentiary naleznete na Steamu za 14 eur, za což dostanete zhruba desetihodinovou cestu k jednomu ze dvou konců a přijmete výzvu ulovit všech 27 achievementů. Odměnou vám bude bonusová scéna po konci hry.

Tagy: vězení horor

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.