zavřít

Ve strategii Into the Breach od tvůrců FTL musíte ochránit civilizaci před obludami z hlubin

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Když se z podzemí začnou klubat obrovské nestvůry a vesele ničit velkoměsta, existuje jediná přijatelná reakce – nasazení supermoderních mechů z budoucnosti. Subset Games, tvůrci mého milovaného vesmírného dobrodružství FTL – Faster Than Light, jsou si toho moc dobře vědomi. Právě tahle tematika bude základem jejich chystané hry Into the Breach. Vaším úkolem bude nejen zničit nepřátele, ale také zachránit civilní populaci i infrastrukturu. A pokud selžete, tak vás stejně jako v FTL čeká restart.

Tahové souboje jsou prezentované v minimalistické pixelové grafice a odehrávají se na malých mapách rozdělených na čtvercová políčka. Po nich se prohánějí obludy odhodlané rozbít budovy, elektrárny, sklady a další zařízení, jejichž pokračující existence je klíčem k vašemu dlouhodobému úspěchu. Vám tak nezbude nic jiného, než poslat do boje svou skvadru pečlivě vypilovaných strojů a začít kolem sebe pálit lasery a raketami. Dávejte ovšem celou dobu pozor na nepřátelské animace – ty vám napoví, jaký typ útoku se zrovna velký brouk či vážka chystají použít. 

Z traileru je patrné, že bojiště bude dynamicky reagovat na vaše počínání. Potvorami zničené generátory způsobují lokální nedostatek energie, proražená přehrada zatopí část mapy, budovy jsou pokryté vrstvou ledu a vy je odtamtud musíte vysekat. Jindy bude probíhat evakuace uprchlíků a vy musíte celou operaci chránit. A během toho všeho musíte mít na paměti, že jediná chyba může znamenat definitivní konec vašeho snažení – tedy než do minulosti pošlete další eskadronu robotů a pokusíte se pěkně od začátku zachránit jinou časovou linii.

Subset Games zatím nemají představu, kdy že by Into the Breach mohla vyjít (anebo pokud ji mají, nehodlají se tím chlubit na veřejnosti). Hra každopádně vyjde na PC, Mac i Linux, i když prý ne současně. A posledním vzrušujícím kouskem do informační skládačky jsou jména dvou lidí, kteří na projektu spolupracují. Na tvorbě světa a příběhu spolupracuje legendární Chris Avellone známý díky Baldur’s Gate či Planescape: Torment, a o soundtrack se postará Ben Prunty zodpovědný za fantastickou hudbu k FTL.

Tagy: mimozemšťané permadeath

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.