zavřít

Úžasná zvířecí adventura Lost Ember má konečně datum vydání

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Není to její první datum vydání. Původně se s Lost Ember počítalo už v létě, ale tvůrci z Mooneye Studios museli sáhnout po odkladu. Dlouho bylo ticho, ovšem teď už se konečně můžete přestat strachovat, že by ambiciózní explorativní adventura vyšla až příští rok.

Roli zvědavého vlka, kterého v nádherném prostředí doprovází jakási duše a který se dokáže vtělit do libovolného jiného zvířete, které na cestě potká, jsem si vyzkoušel na letošním Gamescomu. A že to byl vážně fantastický zážitek, se dozvíte z mých tehdejších dojmů.

Pamatuji si na tu rychlost, svižné tempo hry, ať už jsem pelášil po pláních jako vlk, svištěl vzduchem jako kolibřík, nebo se kutálel ze svahu jako vombat. A tím seznam účastníků nekončí. V Lost Ember si vyzkoušíte roli papouška, horské kozy, ryby a několika dalších, které není nutné prozrazovat.

Navíc se před vámi postupně rozvine příběh dávno zaniklé lidské civilizace, který – alespoň podle ukázky na Gamescomu – je velice emotivní. Lost Ember je konečně na konci svojí vývojové cesty a započne zcela novou kapitolu svého života, do které už zapojí nás a vás, hráče. Klíčovým, a snad opravdu finálním, datem se stává 22. listopad a mezi platformami najdete Steam, GOG, PlayStation 4 a Xbox One.

Na závěr mi dovolte citovat tvůrce hry Tobiase Graffa, protože takový přístup nelze nepochválit: „Tvorba Lost Ember pro nás byla neuvěřitelnou cestou. Chtěli jsme světu ukázat něco, co zaujme představivost hráčů každého věku a národnosti, aniž bychom vsázeli na násilí, mikrotransakce či kompetitivní hraní. Něco čistého, jednoduchého a úžasného. Lost Ember se po víc než pěti letech [ve vývoji] stává tímto snem.“

Tagy: surrealismus adventura vlci indie hra explorativní adventura

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.