zavřít

THQ posouvá vydání South Park, Metro i Company of Heroes 2

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

South Park: The Stick of Truth, Metro: Last Light a Company of Heroes 2 vyjdou trošku později, než jste čekali, potažmo než bylo oznámeno. S touto zprávou, která nikdy nepotěší, přišlo vedení THQ v rámci zprávy o hospodaření firmy za druhý kvartál účetního roku. A protože čísly vás nudit opravdu nechci, a v případě THQ jde stejně o ztrátu, tak si rovnou řekněme, kdy můžeme jmenované hry nově očekávat, ale hlavně, proč bylo jejich vydání šoupnuto do dáli.

Ve zkratce: za všechno může před pár měsíci dosazený nový prezident Jason Rubin. Již několikrát vyjádřil vágní přání, aby se hry od THQ profilovaly svou kvalitou a neváhal kvůli tomu už dříve zrušit velké DLC pro Saints Row 3, které přesunul do čtvrtého dílu. Aby čtverka byla nabušená a vyčnívala nad ostatní tituly jako fakt velká AAA hra. Ještě více, než trojka, které se prodalo přes 5 milionů kopií – což není málo.

Rubin cítí v Saints Row růstový potenciál a chce jej využít. Stejný potenciál prý cítí i v South Park RPGčku od Obsidianu, a rád by jej na konto prodlouženého vývoje vytáhl na světlo boží. Jde prý zejména o jistotu, že všechen obsah ve hře bude odpovídat standardu TV seriálu. Buď jak buď, South Park: The Stick of Truth se přesouvá do fiskálního roku 2014, a to znamená, že vyjde nejdříve v dubnu 2013, klidně však i později. To už z Rubina ale logicky nevypadlo.

V případě Metro: Last Light a Company of Heroes 2 je posun vydání z února či ledna na březen 2013 spíše jen drobným šoupnutím, ale nabízí se samozřejmě otázka, jestli se na začátku příštího roku nebude posouvat znovu. V této chvíli to nelze předvídat, nicméně jako důvod v případě obou her uvádí Rubin to samé, co už je několikrát uvedeno výše: hry mají velký potenciál, takže je THQ chce pořádně dopilovat a odladit, aby měly šanci potenciál využít a nezahodit, jak se to z jistého úhlu pohledu stalo v případě Darksiders II.

Darksiders II samozřejmě není komerční propadák a kvalitou i obsahem snadno převyšuje většinu letošní produkce, ale do obchodů odeslaných 1,4 milionů kopií je na takový projekt méně, než se čekalo. Pro Rubina je Darksiders II typický příklad nevyužitého komerčního potenciálu skvělé hry, co se mohla prodávat mnohem, mnohem lépe.

Rubin oznámení týkající se konkrétních her uzavřel hláškou o tom, že THQ momentálně připravuje celkem deset titulů, přičemž jsou mezi nimi krom jmenovaných i Homefront 2 od CryTeku, Saints Row 4 či doposud neoznámená hra od Turtle Rock (Left 4 Dead). Je otázka, kolik z těchto her vlastně vůbec vyjde a jestli to bude ještě pod značkou THQ.

Analytik Michael Pachter, ano ten s tou prořízlou pusou, co se vyjadřuje absolutně ke všemu, totiž na základě výsledků hospodaření THQ nadhodil myšlenku, že by THQ mohla brzy skončit buď v bankrotu, nebo jako předmět prodeje. A není pochyb, že ať už by došlo na kteroukoli z obou variant, rozhodně by to na řadu výše jmenovaných her mělo vliv. Buď by prostě chcíply s firmou, nebo by je nový majitel nechal postupně vyhnít, jak už jsme toho byli mnohokrát svědky.

Prozatím ale nemají tyto úvahy žádnou faktickou oporu, takže má cenu zabývat se pouze hrami. Pokud se THQ pochlapí, mohla by mít firma docela silné jaro 2013. Ten podmiňovací způsob ale nepoužívám náhodně….

Tagy: byznys thq story

Zdroje: VG247,CVG,GamesIndustry

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.