zavřít

Nintendo schovalo do každého Switche odkaz na Satoru Iwatu – jeho starý Golf z NES

Switch

- Datum vydání autor: Adam Homola Komentáře: 0

A pak že Nintendo ke Switchi nepřibaluje žádnou hru. Golf sice není ani zdaleka srovnatelný s Wii Sports v případě Wii, nebo Nintendo Land v případě Wii U, ale technicky vzato tam hra je. Na přítomnost Golf, respektive lehce upravené verze starého NES Open Tournament Golf přišli uživatelé teprve nedávno a zatím ani neexistuje standardní způsob, jak hru spustit.

Podle záznamu na webu switchbrew.org se souboré systémy hry jmenuje „flog“, tedy golf pozpátku a jde o regulérní emulátor starého NES právě s touto jednou hrou. S hrou, na které se na pozici programátora podílel i bývalý a dnes už bohužel zesnulý prezident Nintenda Satoru Iwata (a design dělal mimochodem Ejdži Aonuma, šéf vývoje The Legend of Zelda: Breath of the Wild).

Podle informací ze switchbrew a podle přiloženého videa z YouTube kanálu fire3element je potřeba mít oba Joy-Cony vytažené ze Switche a je potřeba s nimi udělat typické Iwatovo gesto. Navíc je potřeba mít na konzoli nastaven měsíc i den Iwatova úmrtí, tedy 11. července.

Pokud všechny podmínky splníte a provedete příslušné gesto, měl by se Golf spustit. Golf je podle komunity součástí firmwaru každého Switche už od verze 1.0 a podle všech dostupných indicií nejde ani tak o žertík vývojářů, jako spíše o poctu Iwatovi.

Ten právě začínal jako pouhý programátor v HAL Laboratory, než se přesunul do samotného Nintenda, jen aby mu pak začal šéfovat. Ostatně nejde nevzpomenout na jeho dnes už legendární představení se na jeho první konferenci na E3: „Podle vizitky jsem prezident korporace. Ve své mysli jsem herní vývojář. Ale srdcem jsem hráč.“

Nintendo se ke Golfu zatím oficiálně nevyjádřilo a těžko říct, jestli se vůbec někdy vyjádří. Nicméně vývojáři hru lehce upravili – umožnili pohybové ovládání a přidali obrázky Joy-Conů. Golf tak možná navždy zůstane ukrytý v systému jako sympatická, ale jinak neviditelná poklona Iwatovi, kterou standardní cestou nespustíte.

Je ale také klidně možné, že se spuštěním plné verze online služby a postupným zpřístupňováním katalogu starých her dostanou všichni majitelé Switche zdarma i Golf. Tedy standardní cestou jako každou jinou hru na Switch. Online služba přitom datum spuštění stále nemá a pořád se počítá pouze s příliš obecným „příští rok“.

Tagy: golf sportovní staré dobré hry oldschool

Zdroje: switchbrew.org

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.