zavřít

Motorky, revolvery, meče – v březnu se vrací Nero a Dante v Devil May Cry 5

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vítej zpět! Tedy, vítejte. Po deseti letech se vrací hrdina čtvrtého dílu Devil May Cry Nero a když dokoukáte nový trailer až do konce, objeví se i Dante s novou hračkou do svého arzenálu. Ačkoliv jsem skalním zastáncem DmC od studia Ninja Theory, jsem zcela spokojený s tím, že Devil May Cry 5 vznikne opět v Capcomu a za jeho vývojem bude stát samotný Hidetaka Icuno.

Jak už řekl nadpis, Devil May Cry 5 vyjde 8. března na PC, PS4 a Xbox One a podle videa se můžete těšit na klasickou řežbu v podání Nera, potažmo Danta. Nutno říct, že z celého videa mám dojem, že v Capcomu se trochu inspirovali stylem Danta od Ninja Theory a nemluvím jen o Nerových krátkých vlasech. Nicméně, půjde maximálně o hybrid obou stylů, protože při záběrech z hraní je jasné, že tu budou prvky, jaké dominovaly japonské verzi série včetně absurdních kombo finišerů.

Kdo hrál čtyřku (a kdo ne, měl by to napravit), tak si hned povšimne, že Nerovi chybí jeho démonická ruka a místo ní má mechanický spár. Nero totiž přišel o ni i o magické schopnosti a nyní se živí jako lovec démonů, v čemž mu pomáhá i zbrojířka Nico, jejíž mikrobus se v traileru hned několikrát objeví.

Zápletka je klasicky přímočará, aby pak nabrala velmi osobní a emocionální podtóny. Na Red Grave City útočí démoni a Nero je má zastavit. Nicméně, do toho se zamotá i Dante a jelikož se hovoří o třetím bojovníkovi, taktéž s unikátním stylem boje, sázím, že na démonické žně přijde i Vergil. Hra běží na RE Engine od Capcomu a minimálně v traileru jí to pořádně sluší.

Tagy: Devil May Cry (série) akční bojovka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.