zavřít

Logická adventura The Turing Test začala prověřovat, zda nejste stroje

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Tvůrci Pneuma: Breath of Life a autoři u hráčské komunity úspěšného projektu Battalion 1944 počátkem léta překvapivě oznámili ještě jeden titul, logickou adventuru The Turing Test. Ta, jak bylo původně slibeno, právě vyšla a vy se mžete pustit do řešení otázky, co odlišuje v myšlení člověka a stroj.

Samotný název hry se odkazuje na práci geniálního matematika, jednu z klíčových postav moderní informatiky a zkoumání definice umělé inteligence Alana Turinga. Ve hře se však ujímáte role Avy Turingové. Ta byla v roli výzkumnice poslána na Europu, měsíc planety Jupiter a místo, kde ze kterého se za záhadných okolností vytratila celá posádka. Více o tajemné zápletce i náplni už ale napoví nový trailer hry.

The Turing Test je dostupný na PC a Xbox One již nyní a slibuje otestovat vaši inteligenci tak, aby se bezpečně vyloučilo, zda náhodou nejste stroj. I tak ale bude třeba jako stroj přemýšlet a nová ukázka mimo jiné vyzývá k překročení tenké hranice mezi člověkem a myslícím strojem.

Získat tedy bude zapotřebí novou perspektivu a k tomu vám pomůže nástroj jménem EMT – Energy Manipulation Tool, který slouží k přenosu energie z jednoho objektu na druhý. Sami tak můžete rozhýbat drobné, umělou inteligencí ovládané, stroje, ale i obrovské mechanismy.

A jak to funguje v praxi a nakolik se hra liší například od zjevné inspirace v podobě first person adventury Portal, to už můžete zjistit na zmiňovaných platformách sami, a to za příjemnou cenu 20 eur.

 

Tagy: akční sci-fi puzzle adventura FPS first person logická Turingův test Alan Turing indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.