zavřít

Když zkřížíte Wolfenstein 3D, Doom a moderní hratelnost, dostanete Blade of Agony

Windows PlayStation 3 Xbox 360 SNES

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Fanoušky retra a dne už zapomenutého umění zabíjení nacistů v reáliích druhé světové války může potěšit modernizovaný pohled na původního Wolfenstein 3D jménem Blade of Agony. Jde o samostatnou hru zdarma, která se odehrává v reáliích Wolfensteina a hraje se trochu víc jako Doom. Základem je rychlá akce, příběh (najdete tu dokonce interaktivní NPC, která vám něco řeknou) a opravdu povedená práce s vizuálním pojetím v grafice Wolfa 3D.

Modifikace Blade of Agony vznikala víceméně potají po dobu 16 měsíců, minulý rok se však tvůrci vytasili s první hratelnou betaverzí (stahujte zde), jež představila první z plánovaných sedmi kapitol hry. Ty nabídnou modernější principy, než prastará střílečka, takže počítejte s možností stealthu, obchodováním s předměty a jak už bylo řečeno, příběhem, který dá B.J. Blazkowichovi i nějakou osobnost.

Celá hra běží na modifikované technologii Dooma , takže k hraní je tak zapotřebí engine GZDoom, což je modifikovaný engine ZDoom s podporou OpenGL. To sice může kolem a kolem znít relativně složitě, ale ve skutečnosti k hraní není třeba vlastnit ani jednu ze zmiňovaných her. A že to takto těžce upravovanému Wolfensteinu sluší, to už můžete posoudit i v gameplay záběrech komentovaných streamerem Mr. Icarus.

Tagy: DOOM (série) peklo horor FPS

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,tisková zpráva,Mod DB

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.