zavřít

Jupiter Hell je Doom viděný seshora, s RPG prvky a pauzováním boje

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Jupiter Hell je sice roguelike, díváte se na něj shora a démony kosíte na Jupiteru a ne na Marsu, ale jinak je inspirace v Doomu zjevná. Jeden nařachaný týpek běhá po důlních koloniích na měsících Jupiteru, navštěvuje vesmírné vojenské stanice a najde si čas i na civilní sektory. Všude kosí hordy nepřátel (třeba motorovkou) bez pomoci kohokoliv dalšího.

Není to první pokus o roguelike verzi Doomu. Sami tvůrci hry Jupiter Hell ze studia ChaosForge stojí za všeříkajícím počinem Doom, The Roguelike, který se dnes z právních důvodů jmenuje jen DRL. Jupiter Hell je tedy duchovním nástupcem jejich předešlé hry, na nějž úspěšně vybrali finance na Kickstarteru před třemi lety.

Hra se 1. srpna přehoupne do fáze předběžného přístupu na Steamu, kde si pohoví dost možná až do konce příštího roku. I když ji jednoho dne tvůrci budou ochotní označit za 1.0, budou dále pokračovat v jejím vývoji a rozšiřování.

Jupiter Hell je tedy akční střílečka s prvky roguelike, ale se zajímavým twistem. Akce totiž neběží, pokud vy neběžíte. Nejde o ryzí tahovku, nestřídáte se s nepřáteli v šoupání se po čtvercích a pálení po tom druhém.

Když stojí, tak všichni stojí, když se rozběhnete, tak všichni běží, když střílíte, tak všichni střílí… Chcete-li, můžete si dát na čas a vše si pořádně promyslet. Stejně tak ale můžete hrát prakticky realtimeově a užít si výbušnou akci.

Jupiter Hell jsou i RPG prvky – hrdina se vyvíjí, odemyká si nové schopnosti. Smrtí sice končí jeho dosavadní cesta, ale úplně nová s jinak uspořádanými úrovněmi začíná, přičemž dohrání hry odemkne nové obtížnosti. Pokud tedy nemáte v druhé půlce léta do čeho píchnout, nabízí se mraky démonů.

Tagy: akční tahová střílečka early access

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.