zavřít

Halo Infinite je první oznámenou hrou nové generace konzolí

Windows Xbox One Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nové konzole od Sony a Microsoftu pomalu nabývají reálných obrysů, ale ještě nějakou dobu potrvá, než se nám odhalí v plné parádě a prozradí, jaké hry si na nich zahrajeme. Loni oznámené pokračování skvělé série Halo s podtitulem Infinite je oficiálně prvním startovním titulem nového Xboxu, který se zatím prezentuje jako Project Scarlett.

Ani tentokrát nedostáváme záběry z hraní Halo Infinite, ale trošku delší filmeček o pouhých dvou postavách uvězněných kdesi ve vesmíru. Vousáče tvůrci označují jednoduše jako Pilota, druhou postavu asi nemusím nikomu představovat.

Poté, co Pilot zachrání bezvládné tělo Master Chiefa, jehož obleku došla šťáva, naskytne se nám pohled na zničené Halo, prstencovou superzbraň. To částečně vysvětluje, proč se Master Chief tak bezvládně vznášel ve vzduchoprázdnu před menším vesmírným plavidlem.

Ale mistrova ducha nic nezlomí. Dokonce ani fakt, že přišel o svou umělou inteligenci. Nesdílí Pilotův strach, ale prakticky okamžitě po svém znovuzrození se vrhá do akce, která je nám, divákům, bohužel upřena.

Halo Infinite pohání nová generace enginu Slipspace a obecně je celá hra pomyslným restartem série. I když příběhově navazuje na Halo 5: Guardians, půjde dle slov vývojářů o ideální vstupní bod do příběhu série pro nováčky. Jen to nebude hned. Halo Infinite vyjde spolu s konzolí Project Scarlett v příštím roce během vánoční sezóny.

Tagy: Halo (série) akční sci-fi FPS first person E3 2019

Zdroje: tisková konference

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.