zavřít

Earthfall je další kooperativní střílečka pro 4 hráče

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hm, kooperace čtyř hráčů, apokalypsa v živé paměti, zombíci. Kde už jsem to jenom viděl? Jo! Už vím. A je mi jasné, že zde nemusím dotyčného průkopníka jmenovat. Ale dobře. Chystaná střílečka Earthfall je přeci jen jiná. Nebojujete totiž s hnilobnou nákazou, ale s emzáckou invazí. A to je přece něco úplně jiného, že?

Já se tvůrcům z Holospark ani nedivím. Hry ze subžánru „kooperace čtyř hráčů“ zkrátka mají něco do sebe, ať už jde o nepřekonanou zombie sérii Left for Dead, zlodějskou Payday 2, nebo třeba krysácký Warhammer: Vermintide 2. I chystaná Strange Brigade by mohla být dobrá sranda v partě kámošů. Tu však předběhne emzácký Earthfall, který dorazí na PC, PlayStation 4 a Xbox One 13. července.

Po herní stránce vás pravděpodobně nic nepřekvapí. Až ve čtyřech hráčích (tři z nich můžete nahradit AIčkem) čelíte brutální invazi z vesmíru, která si bere za cíl vyhladit veškerý život na naší krásné zasmogované planetě. A co čert nechtěl, jedině vy čtyři se s nimi dokážete měřit.

Tvůrci si pro vás připravili dvě příběhové kampaně rozprostřené mezi deset misí, jejichž náplní bude ustřelování hlav humanoidním, ovšem cizím návštěvníkům. Jde se s dobou, takže zbraně nenacházíte rozházené po zemi, ale tisknete si je v 3D tiskárnách. Na výběr máte z dvacítky kousků, čili svůj styl zde najde snad úplně každý.

S obranou perimetru vám vypomůže strategické rozmisťování barikád a automatických střílen, abyste si čas od času mohli alespoň na moment oddechnout. V případě Earthfall oželím absenci jakékoliv originality, když se na to bude dát koukat a herně nepůjde o nudnou šeď. Minimálně vizuál nepůsobí odbytě. Hra už je přes rok v Early Accessu na Steamu za 15 eur. Pokud vás zaujala, naskočte včas, protože v den vydání se její cena zdvojnásobí.

Tagy: mimozemšťané akční fantasy survival kooperace warhammer

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.