zavřít

Druhoválečná strategie Battle Islands: Commanders skloubí tower defense a karetní hru

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Fandů strategií toužících po čerstvé dávce RTS z druhé světové války určitě není zrovna málo, ale těžko říct, zda jejich sny naplní chystaná Battle Islands: Commanders. Jde o free-to-play kombinaci tower defense a karetní hry, v níž se snažíte uchránit svou základnu před útoky nepřítele a naopak mu sami zasadit zdrcující protiúder pomocí tanků, pěchoty, letadel a speciálních schopností. Všechno si to můžete rovnou vyzkoušet v rámci předběžného přístupu na Steamu

Bojiště, na nichž svedete souboj s hráči z celého světa, jsou zasazená do nejrůznějších prostředí od zamrzlé východní fronty až po rozžhavenou severoafrickou poušť, ovšem soudě podle traileru jsou si ve skutečnosti nesmírně podobná. Neprůchodný střed mapy, dva úzké mosty, kulometné věže... Že by byla vidět nějaká zvláštní variabilita, to se říct nedá. Na druhou stranu je fakt, že MOBA hry si taky vystačí se svými třemi liniemi, takže kdo ví, třeba to z dlouhodobého hlediska vadit nebude.

Takže si budete syslit kartičky, porážet nepřátele, vyhýbat se nepříjemným mikrotransakcím, vztekat se, když proti vám vyjede Königstiger, protože to je přece jednoznačně pay-to-win, a to by vám mohlo pohodlně zaplácnout čas strávený čekáním třeba na chystaný Sudden Strike 4. Trošku trpělivosti po vás ovšem vyžadují i Battle Islands: Commanders, protože se z early accessu do plné verze přehoupnou až 14. února, kdy zároveň vyjdou i na Xbox One a PlayStation 4.

Tagy: strategie druhá světová válka free-to-play

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.