zavřít

Diablovka Book of Demons se vyseká z podzemí early accessu v prosinci

Windows

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Akčních hack’n‘slash inspirovaných odkazem Diabla tu máme nespočet, Book of Demons se ovšem na první pohled odlišuje výtvarným stylem, který spíš než hru připomíná knížku vystřihovánek. Po nějakých dvou letech v předběžném přístupu teď konečně vyjde v definitivní podobě s novými kartami a velkým překvapením pro ty, kteří ji zvládnou dohrát a porazit Arcidémona.

Book of Demons je prvotinou polského studia Thing Trunk a zároveň prvním ze série titulů Return 2 Games, kterých plánují celkem sedm a chtějí v nich zachytit atmosféru klasických her z 90. let. Všechny přitom budou sdílet papírový vesmír a do jisté míry tedy i grafickou stylizaci.

Tentokrát jsou dungeony procedurálně generované, ale vy sami se před každou výpravou rozhodnete, kolik času v nich chcete strávit. Podzemí pod starou katedrálou je tedy takřka nekonečně rozsáhlé a můžete ho procházet s válečníkem, čarodějem nebo zlodějkou. Každý z nich disponuje čtyřiceti kartičkami, které reprezentují zbraně.

Podzemí můžete procházet i v roguelike módu, kde jsou vaše selhání definitivní. Obývá ho na sedmdesát typů příšer s různými vlastnostmi a speciálními taktikami a postupně se prohloubíte do tří různých prostředí, zakončených epickými bitvami s bossy. Na konci všeho číhá samotný Arcidémon, původce všeho zla papírového světa.

Book of Demons teď navíc můžete až do pátku výhodně pořídit ve velkém polském výprodeji na Steamu za 10 eur, tedy v 50% slevě z ceny před vydáním, po němž vyskočí na 25 dolarů. Na PC a Mac dorazí 13. prosince, ale nemusíte kupovat zajíce v pytli, protože Thing Trunk už dávno uvolnili také zkušební demo.

Tagy: akční fantasy RPG izometrické diablovka

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.