Půvabné akční RPG Book of Demons je papírovou parodií i poctou diablovkám
zdroj: tisková zpráva

Půvabné akční RPG Book of Demons je papírovou parodií i poctou diablovkám

10. 3. 2016 18:19 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Veršovaným trailerem dává o svém novém projektu vědět nezávislý tým Thing Trunk. Ten chystá titul Book of Demons – akční RPG, jež žánru akčních diablovek nejen vzdává hold, ale které si z nich také po svém utahuje a paroduje je. Nutno ale říci, že originálním stylem a neodolatelnou formou.

Hlavní devizou hry je grafické zpracování – to si bere příklad například z takového Tearawaya celý svět i jeho obyvatelé jsou z papíru. Tato stylizace grafickou stránku a spolu s tím například i pohyb postav sice značně zjednodušila, ale hře dodala unikátní kouzlo. Do procedurálně generovaných prostředí se pak budou moci vrhnout se svým hrdinou pouze sami – Book of Demons nabídne pouze kampaň pro jednoho hráče. 

Hru si můžete už nyní předobjednat na oficiálních stránkách, nicméně vydání je ještě daleko. Plná verze vyjde až v třetí čtvrtině letošního roku s tím, že ve někdy v půli si půjde Book of Demons osahat skrze betaverzi. Ke konci roku pak tvůrci zakomponují náhodně generované scénáře, jejichž délku si budou moci nastavovat samotní hráči. 

Samotná kampaň bude vedle standardních a žánrem nadiktovaných herních prvků nabízet i ozvláštnění v podobě sběratelských karet, jež budou ovlivňovat vaší postavu. V základu budou v nabídce tři povolání a ačkoli to z videa možná příliš nevyznívá, autoři slibují také taktický přístup k soubojům a ne jen zběsilé klikání. Ostatně, právě karty by měly zajistit dostatek taktických možností.

Book of Demons bude přitom jen prvním z řady do papíru zabalených projektů – do budoucna by jich mělo vzniknout až sedm, všechny pod hlavičkou projektu Return 2 Games a všechny vyvedeny s nadsázkou a protkané osobitým smyslem pro humor.

zdroj: Archiv

Nejnovější články