zavřít

Darkest Dungeon rozšíří jednoruká exotická hrdinka Shieldbreaker

PlayStation 4 Windows MAC VITA Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jste-li štítem v rukou zlovolného netvora, střezte se. Brzy budete rozetnuti, podrceni, zlomeni a zadupáni v prach, protože do Darkest Dungeon přichází nová hrdinka jménem Shieldbreaker. Do smutného, depresivního prostředí ji přivedly strašné sny, které si s sebou přinesla ze svého původního pouštního domova. Nemá jednu ruku, ale zato vládne kopím i štítem a její největší předností je ofenziva, protože je „smrtící jako zmije“.

Vzhledem k zanedbatelnému počtu životů je nejlepší novou hrdinku držet mimo přední řady, ale nehodí se ani úplně na chvost. Rozhodně totiž chcete využít její speciální schopnosti a zbrusu nové bojové mechaniky, například propíchnutí brnění, překonání obrany nebo stealth. Zkrátka a dobře, pokud narazíte na monstrum s vysokou obranou nebo na nějakého pomocníčka chránícího své spojence, Shieldbreaker je vaší nejlepší šancí, jak se s takovými prevíty vypořádat.

Kdyby náhodou došlo na nejhorší a pouštní paní musela přežít ve frontové linii, není třeba zoufat. Díky svému štítu je totiž schopná krátkodobě přežít masivní poškození – ale pokud by měla trpět delší dobu, můžete jí rovnou postavit pohřební pyramidu. Rozhodně není špatný nápad postupem času sehnat nové předměty specifické pro její povolání, nebo rovnou celý set.

Darkest Dungeon

Shieldbreaker změní svět kolem sebe i nepřímo. Pronásledují ji totiž hadovité spektrální stvůry z její minulosti, takže se připravte na drsná střetnutí s trojicí nových mocných monster. Naštěstí budete moci u libovolného hrdiny využít šupinu Aegis, jednorázovou ochranu podobnou té, kterou používá lamačka štítů jako jednu ze svých schopností. Když budete v opravdovém průšvihu, může vám tahle věcička snadno zachránit život.

DLC vychází na Steamu už zítra, 26. října, a seženete je za lidové 4 dolary.

Tagy: strategie akční RPG tahová dungeon

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.