zavřít

Česko-slovenská hudební hra Beat Saber vychází na PS4

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Neobejdete se bez PlayStation VR headsetu, ale česko-slovenská rytmická hra Beat Saber se konečně dostane i na konzoli od Sony. Na Steamu jde o dosud nejlépe hodnocený titul pro virtuální realitu a také o jeden z nejlépe prodávaných. Kombinace Fruit Ninjy a Audiosurfu má jednoduchý koncept, ale je zatraceně návyková – a během dvou týdnů začne na scestí svádět i majitele PlayStation 4.

Vašim cílem je s pomocí dvou barevně odlišených světelných mečů rozsekávat příslušně barevné kostičky ve správném směru, ideálně do rytmu. Pokud se vám z VR her nedělá příliš dobře od žaludku, tentokrát byste neměli mít problém, protože coby hráč stojíte na místě, hýbe se pouze okolní prostředí.

Za Beat Saberem stojí dvojice Slováků, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár, kteří se v kuloárech coby Hyperbolic Magnetism proslavili už mobilním titulem Chameleon Run. Jejich dvorním skladatelem se stal Jaroslav Beck, který je autorem většiny skladeb, co ve hře v tuto chvíli najdete.

Verze pro PlayStation 4 se od té pro Oculus Rift a HTC Vive liší několika novinkami a exkluzivitami. Beat Saber pro PSVR obsahuje kampaň, která vás postupně protáhne úrovněmi podle složitosti, a pět nových písniček. Zároveň má i tréninkový mód, kde si můžete procvičit vybrané problematické pasáže nebo si hru zpomalit v místě, které vám moc nejde.

Hrát můžete sami, ale i s kamarády, a variabilitu zajistí hned několik módů. Párty mód umožní lidem kolem vás, aby se připojili, kdykoliv chtějí, mód s jedním mečem vám dá pořádně do těla, protože se s ním musíte zatraceně ohánět, a v módu bez šipek zase nezáleží na tom, ze které strany letící kostky rozseknete. Soutěživost podpoří i online tabulky nejlepších hráčů.

Procházet pořád stejné levely dokola se časem omrzí, takže tvůrci chtějí dodávat pravidelně nový obsah, především v podobě dalších skladeb. Na PlayStation VR Beat Saber dorazí 20. listopadu a záhy po vydání ho rozšíří desítka nových písniček rozličných žánrů od známých umělců i čerstvých nezávislých talentů.

Tagy: virtuální realita hudební světelný meč

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.