zavřít

AO Tennis, nástupce tenisového krále Top Spin 4, vychází už za měsíc

PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Dodnes nepřekonaný simulátor tenisu Top Spin 4 se po sedmi letech konečně dočká pořádného následovníka. Alespoň takové jsou ambice zbrusu nového AO Tennis. Hra vyjde pouhý den po zahájení tenisové sezóny a slibuje licencované hráče s plnohodnotnou kariérou.

Světový tenis se v posledních letech těší velké oblibě, a to i v našich končinách díky českým zástupcům na vysokých postech. Jenže za posledních šest let se neobjevila žádná pořádná hra a musíme si tak od roku 2011 vystačit s, pravda, stále skvělým Top Spin 4 od tehdejší české pobočky 2K.

Videoherní tenisovou díru naštěstí již brzy zaplní nový titul AO Tennis od australského studia Big Ant, které má všechny předpoklady k úspěchu. Sportovním hrám se věnuje již řadu let (Ashes Cricket, série Rugby League, Lacrosse) a co se tenisu týče, sídlí přímo v jeho srdci – Melbourne. Právě zde začíná 15. ledna první ze čtyř grandslamových turnajů Australian Open, což je zároveň rozepsaná zkratka z titulu hry.

V AO Tennis se tak podíváte do licencované soutěže Australian Open, s čímž souvisí jak skuteční tenisté a tenistky, tak i existující stadiony. Tvůrci v tomto ohledu slibují desítky hráčů, z nichž jsou potvrzení jen Rafael Nadal a Angelique Kerber z obálky hry. Snad se dočkáme i některých českých velikánů, jako jsou Tomáš Berdych, Petra Kvitová, Lucie Šafářová či Andrea Hlaváčková.

Z herního hlediska počítejte s klasickými módy singlu, deblu a smíšeného deblu, které vás čekají na cestě vaší sportovní kariérou. Co je cílem kariéry snad není nutné zdůrazňovat. V komplexním editoru si vytvoříte svého hráče, navléknete ho do vámi navrženého oblečení a zahrajete si s ním třeba i na vlastním stadionu. A klidně i v onlinu.

AO Tennis

A to není všechno. „V předešlých tenisových hrách bylo těžké porazit světovou jedničku z toho důvodu, že byla systémově nastavena na dělání mnohem méně chyb. Tenkrát to fungovalo, ale my jdeme mnohem dál. V AO Tennis je nejtěžším protivníkem Rafael Nadal, protože ve hře hraje přesně jako jeho skutečný protějšek – jako světová jednička,“ říká Ross Symons, CEO v Big Ant.

Nejsou to jen slova do větru, protože Big Ant měli díky oficiální spolupráci s Australian Open přístup k léta sbíraným datům o všech hráčích. Tím pádem hraje každý hráč stylem svého předobrazu, což je samozřejmě umocněno technologií motion capture.

AO Tennis zní na papíře slibně. Těžko říct, jak to celé vypadá v běhu, protože jsme se měsíc před vydáním dočkali jen nic neříkajícího teaseru s legendami tenisové historie na roll-upech. Ale aspoň nebudeme na výsledek čekat moc dlouho. AO Tennis vychází již 16. ledna 2018, tedy den po zahájení Australian Open. Bohužel, Austrálie a Nový Zéland si drží časovou exkluzivitu a zatím nevíme, kdy se hra podívá i do Evropy. V každém případě zapomeňte na PC, protože i tentokrát je v kurzu jen PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: tenista Australian Open

Zdroje: All Games Delta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.