zavřít

Zájem o The Sims 4 neupadá ani po čtyřech letech. Hra stále láká miliony nových hráčů

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Možná vám přijde, že The Sims 4 stojí stranou a je to jen záležitost pro holky, ale těch holek (a nejen jich) neustále přibývá. Simulátor života láká dokonce miliony nových hráčů a generuje své mateřské společnosti EA velmi slušné zisky.

The Sims 4 je na trhu od září roku 2014, tedy už téměř čtyři a půl roku. O to zajímavější jsou čísla, která padla v konferenčním hovoru EA s investory. Společnost se pochlubila loňským přírůstkem nových unikátních hráčů, který činil 4,8 milionu. Jen za minulý rok!

Nutno dodat, že The Sims 4 je už dostupná i na konzolích, a dokonce k ní máte přístup v nejzákladnějším předplatném Origin Access Basic. I tak není o popularitě hry pochyb. A EA se zjevně vyplácí chrlit jedno rozšíření za druhým.

Hra se za svůj život dočkala téměř tří desítek DLC a potvrdila tak (jako mnoho dalších před ní), že hra jako služba má pro svého vydavatele obrovský smysl. Celoživotní příjmy z The Sims 4 ke konci loňského roku překročily magickou hranici jedné miliardy dolarů, tedy 22,76 miliardy korun.

Po těchto informacích není vůbec překvapivé, že dodatkům jen tak neodzvoní. EA hodlá ve fiskálním roce 2020 (od 1. dubna 2019 do 31. března 2020) vydat dalších alespoň 20 dodatků pro „naše Sims hry na PC, konzolích a telefonech“. Fanoušky tedy čekají další a další investice.

Zdroje: PCGamesN

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.