Světem běží spekulace o chystaném zrušení MS bodů
zdroj: tisková zpráva

Světem běží spekulace o chystaném zrušení MS bodů

24. 1. 2012 11:59 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Celý systém MS bodů, za které se nakupuje obsah na Xbox Live, Zune marketplace a v aplikacích pro Windows telefony prý ke konci roku skončí, spekuluje Inside Mobile Apps na základě informace od utajeného zdroje. Vývojáři mobilních aplikací s vydavatelskou smlouvou s Microsoftem už jsou prý průběžně upozorňováni, aby nový obsah (DLC) pro své aplikace, potažmo nákupy přímo v aplikacích upravili dle chystané změny. Microsoft samozřejmě odmítá na konto spekulace cokoli prozradit, protože se jako obvykle ke spekulacím nevyjadřuje.

Pokud by ke zrušení MS bodů skutečně došlo, tak by se celý systém nákupů na XBL, Zune tržišti a na Windows telefonech značně zpřehlednil. Všechno by se nakupovalo jedním způsobem (nyní se něco kupuje za body, něco za peníze) a člověk by nemusel cenu přepočítávat z bodů na peníze. Microsoft uvedl MS body v roce 2005 se zahájením prodeje konzole X360 a od začátku za to čelí kritice, zejména proto, že člověk je obvykle nucen si koupit víc bodů, než potřebuje pro nákup dané hry či jiného obsahu. Nelze si totiž nakoupit přesný počet bodů (třeba 437). Body se prodávají jenom v určitých hodnotách, takže vždycky člověku na účtu nějaká ta stovečka zbude, nebo mu naopak právě ta stovečka k nákupu hry chybí a musí si jen kvůli tomu koupit bodů víc, než by chtěl. Pak mu tam zase nějaké body zbudou a je škoda je jen tak necha být, takže se dokupují další body...no je to věčný kolotoč :)

Přechod z MS bodů na přímé platby by také zatrhl tipec překupníkům, u nichž je možné nakoupit předplacené karty s body za nižší než oficiální cenu. Pro hráče to tedy zas taková výhra být nemusí. Když se obsah, třeba na českém Xbox Live přecení s MS bodů na koruny, tak je to ve výsledku může vyjít dráž, než doposud, kdy nakupovali MS body přes internet ze zahraničí. Nechme se ale překvapit, jak to vlastně bude fungovat. Samozřejmě za předpokladu, že ke zrušení MS bodů vůbec doje. Nezapomínejme, pořád je to spekulace!

Nejnovější články