Silicon Knights rostou a pracují na vlastním enginu
zdroj: tisková zpráva

Silicon Knights rostou a pracují na vlastním enginu

15. 7. 2011 18:18 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

Pokud patříte mezi příznivce kanadských vývojářů ze Silicon Knights, jistě vás potěší zpráva, že se tým definitivně oklepal z finančního neúspěchu Too Human (kvůli němuž se pořád ještě právně škorpí s Epic Games) a během intenzivní práce na X-Men: Destiny má i prostor na expanzi vlastního portfolia.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Ontarijská vláda totiž není k hernímu průmyslu slepá a studio poměrně štědře v jeho růstu podporuje.

V době, kdy se pořád ještě spousta lidí o své pozice bojí pomohla ochránit všechna místa ve firmě a navíc díky dalším investicím otevřela prostor pro zřízení dalších osmdesáti pracovních pozic. To je pro herní průmysl, zvláště ten kanadský dobrá zpráva a my se jen musíme zasnít, jak by bylo hezké, kdyby podobná či alespoň částečná podpora fungovala u nás. Každopádně, dle tiskové zprávy to není vše, co je v Silicon Knights nového.

Dle ní se totiž intenzivně pracuje na vývoji vlastního 3D enginu, který by zahrnoval pokročilé systémy kamery, vylepšené audio i video zpracování a samozřejmě celkově vylepšené výpočetní možnosti. Navíc chce být studio plně nezávislé, což by se mu s podporou mohlo podařit. Plán na to, že si bude studio vyvíjet hry na vlastním enginu a samo si je bude i vydávat je odvážný, ale rozhodně je i hodný přízně.

A stejně tak postoj ontarijských zastupitelů. Potvrzuje to i Sandra Pupatello, ministryně ekonomického rozvoje a obchodu: „Naše provincie chce být inovujícím lídrem v oblasti rapidně rostoucího globálního trhu s videohrami. Naše podpora Silicon Knights podpoří produkci jejich 3D Game Enginu, pomůže zacílit na nové možnosti v rozvoji a vytvořit vysoce specializované pozice pro celou komunitu v oblasti St. Catherine“. Uvidíme tedy, jak vyjde týmu plán na totální osamostatnění a budeme doufat, že třeba někdy vydá podobné prohlášení některý z členů české vlády.

Nejnovější články