zavřít

Šéf PlayStation Game Studios Shawn Layden odchází ze Sony

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Na oficiálním twitterovém účtu PlayStationu se dnes v noci objevila informace, že dosavadní šéf Worldwide Studios, Shawn Layden, opouští své místo v Sony Interactive Entertainment. Neuvádí důvod jeho odchodu ani osobu, která by ho ve funkci měla nahradit. Ve firmě strávil více než třicet let, šéfem SIE Worldwide Studios byl od dubna roku 2016.

„Jeho vizionářské vůdcovství nám bude chybět. Přejeme mu mnoho úspěchů v budoucích snaženích a jsme mu hluboce vděční za roky služby. Díky za všechno, Shawne!“ píše se v tweetu. Zatím není známé, kdo nastoupí na jeho místo a ani Layden se zatím nevyjádřil, kam budou směřovat jeho další kroky.

Shawn Layden byl zejména v posledních pěti letech jednou z nejvýraznějších tváří PlayStationu, reprezentoval Sony třeba na tiskových konferencích na E3. Do firmy nastoupil už v roce 1987 a od té doby působil třeba jako viceprezident Sony Computer Entertainment Europe nebo prezident Sony Computer Entertainment Japan. Do sloučení regionálních divizí v roce 2018 byl šéfem a prezidentem Sony Computer Entertainment America.

Poté se zaměřil na vedení SIE Worldwide Studios, které dohlíží na studia vyvíjející exkluzivity pro PlayStation (Naughty Dog, Sucker Punch, Insomniac Studios…). Svým odchodem se zařadil k další výrazné osobnosti velkých herních firem, bývalému šéfovi amerického Nintenda Reggiemu Fils-Aime, který odešel na odpočinek před několika měsíci.

Tagy: Sony playstation

Zdroje: Twitter

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.