Riot Games uzavřeli dohodu o urovnání sporu v případě žaloby kvůli diskriminaci
zdroj: Archiv

Riot Games uzavřeli dohodu o urovnání sporu v případě žaloby kvůli diskriminaci

26. 8. 2019 10:20 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

V květnu jsem psala o protestech zaměstnanců proti nuceným arbitrážím a sexistické firemní kultuře v Riot Games, firmě stojící na League of Legends. Žalobu podali bývalí zaměstnanci kvůli údajné genderové diskriminaci a sexuálnímu obtěžování. V pátek společnost oznámila, že bylo dosaženo předběžné dohody o urovnání sporu.

Podrobnosti dohody nejsou veřejně známé, čeká se na její schválení soudem, strany je ve společné tiskové zprávě ale slíbily poskytnout. „Jde o velmi silnou dohodu o urovnání, která žalobcům poskytne smysluplné a spravedlivé vyrovnání za jejich zkušenosti z Riot Games,“ uvedl v prohlášení právník žalující strany Ryan Saba. „Jde o jasný znak toho, že se Riot snaží zlepšit svou firemní kulturu a přístup k zaměstnancům. Provedli množství změn, zvýšili transparentnost a zařadili programy o diverzitě a inkluzi. Zaměstnanci Riotu, kteří o problémech promluvili včetně žalobců, významně pomohli změnit kulturu v Riotu.“

Riot Games se kromě společného tiskového prohlášení k žalobě vyjádřili ještě v samostatném blogovém příspěvku, kde se mimo jiné uvádí: „Po důkladném vyšetřování těchto problémů můžeme s jistotou prohlásit, že genderová diskriminace (ve výši platu či možnosti povýšení), sexuální obtěžování a odveta nejsou v Riotu systémovými problémy.“

Mimo problémů jednotlivců panuje ve firmě obecná únava z neustálého probírání soudních sporů a z nich pramenící pozornosti médií. „Jsme ochotní podstoupit kroky nezbytné k budování důvěry a chceme Rioterům ukázat, že z Riotu chceme vybudovat skvělé místo k práci. Museli jsme tedy náš přístup k soudnímu sporu podrobit kritice.“ Společnost sice věřila, že by měla u soudu silnou pozici, ale rozhodla se pro smírčí přístup.

Žalobu podala dvojice žen loni v listopadu, kdy vyšla i rozsáhlá reportáž na Kotaku, která měla rozkrývat sexistické a diskriminační praktiky ve firmě. Ta je pak namísto řešení měla zametat pod koberec. Riot se proti žalobě snažil bránit argumentem, že se zaměstnanci práva na žalobu vzdávají v rámci firemního najímacího procesu. Tím vyvolali stávku a protesty proti nuceným arbitrážím, následkem čehož firma vyřadila tento bod z budoucích smluv.  

Nejnovější články