zavřít

Riot Games uzavřeli dohodu o urovnání sporu v případě žaloby kvůli diskriminaci

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

V květnu jsem psala o protestech zaměstnanců proti nuceným arbitrážím a sexistické firemní kultuře v Riot Games, firmě stojící na League of Legends. Žalobu podali bývalí zaměstnanci kvůli údajné genderové diskriminaci a sexuálnímu obtěžování. V pátek společnost oznámila, že bylo dosaženo předběžné dohody o urovnání sporu.

Podrobnosti dohody nejsou veřejně známé, čeká se na její schválení soudem, strany je ve společné tiskové zprávě ale slíbily poskytnout. „Jde o velmi silnou dohodu o urovnání, která žalobcům poskytne smysluplné a spravedlivé vyrovnání za jejich zkušenosti z Riot Games,“ uvedl v prohlášení právník žalující strany Ryan Saba. „Jde o jasný znak toho, že se Riot snaží zlepšit svou firemní kulturu a přístup k zaměstnancům. Provedli množství změn, zvýšili transparentnost a zařadili programy o diverzitě a inkluzi. Zaměstnanci Riotu, kteří o problémech promluvili včetně žalobců, významně pomohli změnit kulturu v Riotu.“

Riot Games se kromě společného tiskového prohlášení k žalobě vyjádřili ještě v samostatném blogovém příspěvku, kde se mimo jiné uvádí: „Po důkladném vyšetřování těchto problémů můžeme s jistotou prohlásit, že genderová diskriminace (ve výši platu či možnosti povýšení), sexuální obtěžování a odveta nejsou v Riotu systémovými problémy.“

Mimo problémů jednotlivců panuje ve firmě obecná únava z neustálého probírání soudních sporů a z nich pramenící pozornosti médií. „Jsme ochotní podstoupit kroky nezbytné k budování důvěry a chceme Rioterům ukázat, že z Riotu chceme vybudovat skvělé místo k práci. Museli jsme tedy náš přístup k soudnímu sporu podrobit kritice.“ Společnost sice věřila, že by měla u soudu silnou pozici, ale rozhodla se pro smírčí přístup.

Žalobu podala dvojice žen loni v listopadu, kdy vyšla i rozsáhlá reportáž na Kotaku, která měla rozkrývat sexistické a diskriminační praktiky ve firmě. Ta je pak namísto řešení měla zametat pod koberec. Riot se proti žalobě snažil bránit argumentem, že se zaměstnanci práva na žalobu vzdávají v rámci firemního najímacího procesu. Tím vyvolali stávku a protesty proti nuceným arbitrážím, následkem čehož firma vyřadila tento bod z budoucích smluv.  

Tagy: žaloba riot

Zdroje: tisková zpráva,Gameindustry.biz,Kotaku.com

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.