zavřít

Microsoft zřejmě chystá velkou restrukturalizaci

Windows Xbox 360 Xbox One

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

S odchodem Dona Mattricka do Zyngy jako kdyby se v Microsoftu spustil proces, který přinese širší restrukturalizaci v rámci vedení celé firmy. Pravdou ale je, že změny byly vzhledem k postavení Microsoftu na mobilním trhu očekávány dříve. CEO Steve Ballmer momentálně dohlíží na celý Microsoft a dle zdrojů Bloombergu se chystá na rozhodné změny v personálním obsazení různých sekcí společnosti.

Hodně diskutovaná bude další pozice Tonyho Batese, jedno z nejdůležitějších lidí Microsoftu a prezidenta divize Skype. Loni byl považován za budoucího nástupce Ballmera. Nyní to vypadá, že by se mohl Bates stát zodpovědným za komunikaci s vývojáři a řídil by i případné akvizice na tomto poli. Navazoval by kontakty s novými vývojáři a uzvíral strategická partnerství.

Druhým jménem, od nějž se čeká profesní postup, je Julie Larson-Green, šéfka oddělení Windows. Měla by se posunout do čela celé hardwarové sekce, tedy od tabletů Surface až po Xbox One. Pro Larson-Green by šlo o jasný krok vpřed v rámci firemní hierarchie. Tohle místo přitom bylo pravděpodobnou budoucí pozicí Dona Mattricka.

Důležité je poznamenat, že restrukturalizace není kvůli kauze nepovedeného PR kolem Xboxu One, ale v rámci širší změny strategie firmy. K té musí dojít, protože Microsoftu se nedaří pronikat na mobilní trh a trh s tablety, a potřebuje modifikovat své strategie. Mělo by dojít k ráznému oddělení produktového inženýrství od marketingu v rámci samostatných oddělení.

Microsoft zatím logicky na tyto spekulace nereaguje, ale podle analytiků bychom měli vidět první výraznější změny ve struktuře firmy už v tomto týdnu. Bude zajímavé sledovat, jak se celá restrukturalizace vyvine, a kdo nakonec převezme jednotlivé posty, případně jak se rozdělí jednotlivé divize.

Tagy: byznys hardware software

Zdroje: Bloomberg

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.