Investoři napumpovali do Epic Games 21 miliard korun, pětinu z toho Sony
zdroj: Foto: Epic Games

Investoři napumpovali do Epic Games 21 miliard korun, pětinu z toho Sony

14. 4. 2021 14:05 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Aby se mohl gigant jako Epic Games i nadále rozrůstat, potřebuje nemalé finance od svých investorů, když ho jenom rozdávání her v Epic Games Store stojí miliardy korun. A investoři v budoucnost Epic Games, provozovatele zmíněného obchodu, Unreal Enginu, Fortnite, Rocket League a Fall Guys: Ultimate Knockout, zjevně věří.

V dalším investičním kole totiž do firmy nasypali rovnou miliardu dolarů, tedy zhruba 21,7 miliardy korun. Mezi patnácti investory se objevuje i Sony, která přispěla pětinou z této částky, tedy 4,3 miliardami korun. A není to poprvé. Japonská společnost loni v srpnu investovala dokonce 5,4 miliardy korun.

I po tomto kole investic si šéf společnosti Tim Sweeney zachovává post řídícího podílníka. Čerstvá investice představuje méně než 3,5 procenta nové hodnoty Epic Games, která je tím pádem vyčíslená na krásných 623 miliard korun (po loňských srpnových investicích činila 375 miliard).

„Tyto investice nám pomohou akcelerovat naši práci okolo budování propojeného sociálního zážitku her Fortnite, Rocket League a Fall Guys, stejně jako podpoří vývojáře her a další tvůrce v Unreal Enginu, Epic Online Services a Epic Games Store,“ uzavírá sdělení Epic Games (díky, Games Industry).

Nejnovější články