zavřít

DotA 2 opět pokořila rekord, vítězové The International si rozdělí přes 20 milionů dolarů

Windows MAC

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

DotA 2 je už dlouhá léta vrcholovým přeborníkem v eSportu. Ti, co odmítají přijmout závodní hraní za regulérní sport, pravděpodobně těžce nesou oficiální zařazení eSportu do budoucích Olympijských her v Číně. Když však přihlédnete k výši odměn pro vítěze, nemůžete se pořadatelům olympiády vůbec divit a letos jsou odměny zase vyšší.

První mezinárodní turnaj The International v DotA 2 uspořádalo Valve již v roce 2011. Tehdy se poprvé a naposledy konal v německém Kolíně nad Rýnem, všechny další ročníky (včetně toho letošního) se odehrály v americkém Seattlu. Každý ročník Valve dotuje výhrou 1,6 milionu dolarů, ale teprve od roku 2013 je tato částka navyšována nákupy samotných hráčů.

Od té doby je pravidelně každý rok k dispozici balíček herních předmětů, hudby, kosmetického vylepšení a dalších doplňků, z jehož nákupu jde 25 % částky do prize poolu zmíněného turnaje. Zatímco v roce 2013 se takto hráči postarali o dodatečných 1,2 milionu dolarů, o rok později tato částka činila již 9,3 milionů dolarů a rok na to 16,8. V roce 2016 už takový skok nezaznamenáváme, ale poprvé v historii eSportu je překročena magická částka 20 milionů dolarů s výslednými 20,77 miliony. Ale i tento rekord letos padne.

Turnaj The International 2017 proběhne v druhém týdnu příštího měsíce, takže je ještě poměrně dost času na nákup Battle Passů a dalšího navýšení odměny, která se momentálně nachází na rekordních 20,78 milionech dolarů dle vyjádření samotného Valve.

Je však otázka, zda je co slavit. Nastavení nového eSportového rekordu je samozřejmě fajn, ale za posledních 6 let jde o vůbec nejmenší nárůst odměny, který se až nebezpečně blíží stagnaci. Má-li to být předzvěst poklesu v budoucích letech, pak bych byl s boucháním šampaňského opatrný.

Zdroje: Game Industry

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.