Activision opět propouští, tentokrát v Asii
zdroj: Getty Images

Activision opět propouští, tentokrát v Asii

20. 11. 2020 14:43 | Byznys | autor: Pavel Makal |

Vydavatelství Activision Blizzard přistupuje k dalšímu propouštění. V nedávné minulosti postihl radikální řez kanceláře ve Versailles a v Haagu, v roce 2019 pak společnost opustilo zhruba 800 zaměstnanců.

Aktuální redukce má postihnout především pobočky v Asii a Pacifiku, Activision Blizzard má v této oblasti zastoupení například v Šanghaji, Soulu, na Tchaj-wanu a v Singapuru, ale také v australském Sydney. 

V rozhovoru pro magazín MCV se zástupce společnosti vyslovil v tom smyslu, že firma ve zmíněné oblasti cílí na větší efektivitu a chce své aktivity do značné míry centralizovat právě kolem pobočky v Sydney. Z toho důvodu má být propuštěno kolem 30 zaměstnanců. Mluvčí společnosti dodává, že podobná rozhodnutí se nečiní snadno a firma má v plánu propuštěné pracovníky co nejvíce podpořit.

Activision Blizzard ovšem jen nepropouští, koncem letošního října se výkonný ředitel společnosti Bobby Kotick v rozhovoru pro VentureBeat podělil o plán najmout 2000 nových zaměstnanců. Ti mají posílit týmy spravující klíčové značky, jako je Call of Duty, World of Warcraft nebo Overwatch.

Kotick sám se v minulosti stal terčem kritiky za to, že v ovzduší propouštění a opakovaných zvěstí o problematickém pracovním prostředí ve vývojářských týmech získává bezprecedentní finanční odměny (v posledních letech kolem 30 milionů dolarů ročně, tedy třísetnásobně více než průměrný zaměstnanec firmy).

Nejnovější články