Activision Blizzard propustil 20 zaměstnanců v souvislosti s diskriminací a obtěžováním
zdroj: Activision

Activision Blizzard propustil 20 zaměstnanců v souvislosti s diskriminací a obtěžováním

21. 10. 2021 8:00 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Společnost Activision Blizzard neprožívá svůj nejlepší rok. Už mnoho měsíců čelí obviněním zaměstnanců, jejichž svědectví hovoří o sexuálním zneužívání a diskriminaci, a tedy o velmi nepříjemných pracovních podmínkách.

Společnost řeší několik soudních sporů najednou a probíhá v ní rozsáhlé vyšetřování, které má za úkol odhalit, zda jsou taková tvrzení pravdivá, či nikoliv. A minimálně některá z nich se už podařilo prokázat.

Zaměstnanci obdrželi email (díky, Videogames Chronicle!), v němž výkonná viceprezidentka pro firemní záležitosti Fran Townsend napsala následující: „V posledních měsících jsme zaznamenali nárůst ve stížnostech na nejrůznějších kanálech. Lidé vynášejí na světlo obavy staré několik let až po současnost.“

„V souvislosti s několika vyřešenými hlášeními opustilo společnost Activision Blizzard více než 20 osob a dalších více než 20 osob čelilo jiným typům disciplinárních opatření,“ dodává Townsend. Dopis od ní navíc obsahoval informace o krocích, které společnost podniká, aby zajistila lepší pracovní podmínky.

Activision Blizzard kupříkladu rozšířuje tým pro etiku a dodržování předpisů o 22 zaměstnanců, rozdává dovolenou za to, když jeden zaměstnanec pomůže druhému v nahlášení problému, ztrojnásobuje investici do vzdělávacích programů, pokouší se zajistit, aby patřičné oddělení bylo šetrnější k poškozeným a seznámilo je s kroky, které budou po nahlášení následovat, a další.

Townsend v závěru zaměstnance vyzývá, ať nadále vystupují s připomínkami a nápady, aby mohli společně vybudovat bezpečné a komfortní pracovní prostředí.

Nejnovější články