Příliš nízké mimosoudní vyrovnání? Podle odborářů by měl Activision Blizzard zaplatit mnohem víc
zdroj: Troy Harvey - Bloomberg

Příliš nízké mimosoudní vyrovnání? Podle odborářů by měl Activision Blizzard zaplatit mnohem víc

14. 10. 2021 9:25 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

O případu sexuálního obtěžování a nerovných podmínek ve firmě Activision Blizzard, které vyšetřoval Kalifornský odbor pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení, jste nejspíš slyšeli. I tady na Games.cz jsme se kauze věnovali poměrně dost. Chvíli to vypadalo, že celá žaloba vyšumí mimosoudní dohodou ve výši 18 milionů dolarů. Situace ale není tak jednoduchá.

Vyšetřování totiž probíhala dvě. Jedno vedl zmíněný Kalifornský odbor pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení (DFEH), o druhé se starala Komise USA pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC).

Právě EEOC se s Activisionem dohodla na mimosoudním vyrovnání. DFEH, tedy kalifornský odbor, se proti dohodě ohradil a podal návrh na vstup do řízení. Teď se k téhle iniciativě připojil i odborový svaz Communication Workers of America (CWA) s vlastními námitkami proti navrhovanému vyrovnání.

zdroj: Vlastní

V dopise odboráři uvádějí desítky výtek k současnému stavu a požadují spravedlivé slyšení před soudem. Mezi jejich námitky patří například skutečnost, že zaměstnanci Activisionu Blizzard nebyli řádně konzultováni, naprostá absence komunikace se zaměstnanci, mizivý právní fond pro potenciální žadatele ve výši 450 dolarů na osobu, nejasnost ohledně toho, kdo bude vyřizovat nároky z vyrovnání a také relativně nízká částka v poměru k výnosům, kterou Activision musí zaplatit. Jak se zdá, herní gigant stále není v suchu.

Nejnovější články