zavřít

Žoldák, ten tvrdej chleba má – hlavně v Battletechu

Windows MAC

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dobře, takže můžeme říct, že kolečka Alešova nadšeného očekávání se rozeběhla na nejvyšší stupeň. Na Battletech od Harebrained Schemes se těším od oznámení hry. Proto, že jsem opravdu dlouho hrál stolní předlohu, proto, že Harebrained za sebou mají skvělou trilogii Shadowrun a proto, že na Battletechu pracují lidé, kteří stáli u původní deskové hry. Ale to jsou očekávání nepodložená, jenže teď se hra prezentuje záběry ze skoro finální verze. A to nejnovější, které představuje dění mezi bitvami, mě přimělo vrnět jako plně roztočený gatling. Pardon, rotační autokanón.

Battletech je v první řadě tahová strategie, v níž bojují vaši obří roboti a vy úzkostlivě kontrolujete každý strukturální bod, každý krok, každou vystřelenou raketu. Jenže proces mezi bitvami už původní hra pokrývala jen pro ty, kteří měli zájem vést svou žoldnéřskou kumpanii sérií bitev. A ve videoherním Battletechu půjde o klíčovou složku hratelnosti, která oddělí sebevražedné generály (plevu) od protřelých žoldáků (zrno), kteří ví, co se od nich čeká. Profit.

Když totiž zrovna nebojujete, vybíráte si, kde bojovat budete. Vaše loď, vaši inženýři, vaši piloti a samozřejmě vaši mechové. To vše vyžaduje údržbu, financování a celkový mikromanagement. Už jen pohled na obrazovku, kde vyzbrojujete a modifikujete robota je nádherný. Tolik voleb. Tolik možností, nad nimiž donekonečna dumat. Tedy, nejen z konstruktérského hlediska, ale také finančního.

Protože dobrý žoldnéřský kapitán se nepozná podle počtu vyhraných bitev, ale jiných věcí. V první řadě to jsou peníze. Je hezké, že jste dosáhli vítězství, ale co z toho, když poškození, které musíte opravit a munice, jíž musíte doplnit, hodnotou vysoce převyšuje vaše zisky? A co teprve piloti mechů? Není nic horšího než nespokojený žoldák.

Připočtěte s k tomu otevřenou mapu, kde cestujete a sbíráte kontakty, vytváříte si vztahy s frakcemi a občas řešíte náhodné události, a máte tu druhou, stejně důležitou složku hratelnosti, jako jsou bitvy na mapě. Takže už plánuju, jak v dubnu, kdy Battletech vyjde vezmu počítač a pár týdnů o mě nebude slyšet…

Tagy: tahová mecha

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.