Záběry z hraní Resident Evil střílečky Umbrella Corps stále nevzbuzují důvěru
zdroj: tisková zpráva

Záběry z hraní Resident Evil střílečky Umbrella Corps stále nevzbuzují důvěru

8. 10. 2015 15:25 | Video | autor: Aleš Smutný |

Popravdě řečeno nevím, co si od Umbrella Corps Capcom slibuje. Ano, značka Resident Evil stále má svou sílu, byť už hodně živenou hlavně filmovou sérií, ale zas a znovu záběry z Umbrella Corps postrádají cokoliv, u čeho by si člověk řekl, že hru zkusí. Nově se tato multiplayerová akce předvádí na pětiminutovém komentovaném zápasu v módu One Life Match, kde se utkaly dvě trojice vývojářů.

Než se budete, podobně jako já, půl videa divit, proč zombíci na hráče neútočí, vězte, že každý voják je vybaven takzvaným zombie jammerem, díky němuž ho nemrtváci ignorují, i když se přes ně plazí a kope je do hlavy. Jenže stačí pár zásahů a jammer se rozbije a zombíci náhle vojáka začnou vnímat a logicky v něm vidí bezva svačinku. Navíc někteří protivníci mohou být vybavení zařízením, které na chvíli blokátor zombií vypne.

Na papíře to zní nápaditě a hodně takticky – počkáte až bude soupeř uprostřed hejna zombíků, vypnete mu jammer a pak se jen potutelně smějete, jak se zombíci krmí. Jenže video ukazuje něco zcela jiného. Frenetické tempo nedává na nějakou velkou taktiku moc prostoru. Když už dojde na střet se zombíky, zbraň situaci rychle řeší a nejspíše, když už o vás soupeř ví, prostě vás sundá dávkou z pušky a nebo pozdravem z brokovnice a jede se dál.

Navíc z videa vypadá Umbrella Corps zoufale tuctově. Prostě další střílečka s krytem, multiplayerem a přeplácaným UI. Z ducha Resident Evilu tu toho také moc není a prostě netuším, čím chce tento titul zaujmout. A času moc nemá, protože vychází začátkem příštího roku na PC a PlayStation 4.

zdroj: Archiv

Nejnovější články