zavřít

Záběry z hraní Nidhogg 2 ukazují nové lokace a zbraně

PlayStation 4 Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Vydání pokračování svižné akční šermovačky Nidhogg se nezadržitelně blíží. Už víme, že Nidhogg 2 hýří novými barvami, díky kterým má prostředí mnohem konkrétnější, méně abstraktní vzhled, a že tentokrát vás kromě mečů čekají i sekery, dýky a luky. Jak to všechno vypadá v běhu, zjistíte z 20 minut dlouhé ukázky ze hry.

Ukázka nabízí pohled na duel redaktora PS Underground přímo s tvůrci hry Markem Essenem a Kristy Norindr. K vidění jsou různá prostředí, od temného lesa, přes lávou zničenou krajinu, palubu lodi, písčitou pláž nebo ledově mrtvý les.

Proti sobě vždy stojí žlutý a růžový panák, kteří mají naprosto stejný cíl jako šermíři v prvním Nidhoggu – dojít na opačnou stranu úrovně. Toho docílíte masakrováním soupeře, po jehož smrti máte chvilinku na postup kupředu. Pak pravděpodobně zemřete vy, postoupí váš soupeř, a takto se přetahujete tak dlouho, dokud se jeden nedostane na konec a nebude vítězoslavně sežrán červem.

Kromě vylepšení grafické stránky v podobě barevných úrovní s rozpohybovaným prostředím, které postupně zalévá žlutá a růžová krev, se můžete těšit i na nové zbraně.

Zatímco sekera a dýka fungují více méně podobně jako původní meč, velká změna přichází s lukem. I když jdou všechny předměty vrhat na dálku (i samotný luk), a potenciálně tak mohou zabít soupeře, s šípy to děláte v podstatě opakovaně a dokážete si soupeře udržet déle od těla, dokud se netrefíte nebo se k vám šikovně nedokutálí.

Pozor si musíte dát i na nové pohyby, hlavně na možnost vykopnout soupeři zbraň z ruky nebo ho skopnout do mlýnku na maso.

Nidhogg 2 vypadá v podstatě stejně zábavně jako původní díl. Kromě lokálního a online multiplayeru se do hry můžete pustit i sami v rámci turnaje - již letos v létě na PC a PlayStation 4.

Tagy: akční retro šerm

Zdroje: Videogamer

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.