zavřít

Warmachine: Tactics potěší milovníky tahových strategií

Windows MAC

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

A máme zde další důkaz, že tahovky se prostě vracejí do kurzu. Kdyby to někomu nebylo jasné už po XCOM: Enemy Unknown či po Space Hulku, pak tak snad uzná díky existenci právě oznámené Warmachine: Tactics. Tenhle titul, nápadně připomínající steampunkovější verzi klasického Warhammeru, vychází z populárního a podobně analogově-figurkového předchůdce Warmachine z roku 2004. Nyní se původní autor Warmachine rozhodl titul překovat i do světa jedniček a nul a v rámci jeho Kickstarter kampaně na tahovou strategii se za necelý den vybrala skoro celý půlmilion dolarů.

Jak se můžete přesvědčit ve videu, taktické možnosti zůstávají věrné klasice žánru i deskové předloze. Grafika pak zůstává tradičně přehnaná a vyžívající se v ocelových plátech zbrojí i fantasy kulisách. To vše bude možné vychutnávat se zrzavou protagonistkou v singleplayerové kampani a samozřejmě i skrze multiplayerové zápasy, ve kterých půjde na život a na smrt vyzvat libovolného člověka na světě (vlastnícího kopii hry).

Kromě samotných lidí z Privateeru, autorů předlohy, na titulu spolupracuje i herní studio WhiteMoon Dreams – a jde pro něj o zřejmě první a jediný projekt vyvíjený na koleni už pěkný pátek. Jen za psaní těchto pár skromných odstavců však na stránkách kickstarterové kampaně přistálo přes 10 tisíců dolarů a sázím tak svou dobrou pověst, že to večera bude hra s přehledem zafinancována. Warmachine: Tactics míří na PC a Mac a pro její dosavadní úspěch ve vybírání financí od hráčů se s ní asi brzy setkáme.

Tagy: strategie tahová

Zdroje: Kickstarter,Evil Avatar

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.