zavřít

Video ze Sniper Elite 4 představí všechny herní prvky od kampaně po multiplayer

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už 14. února vychází Sniper Elite 4, která tentokrát pošle starého známého Karla Fairburna do Itálie v roce 1943. Co všechno můžete od kampaně i multiplayeru čekat vám představí nový trailer, který nevynechá ani jeden aspekt hry a jde si z něj udělat solidní obrázek o celé hratelnosti. Vzhledem k tomu, že třetí díl nebyl vůbec špatný (viz recenzi), čtyřka by mohla kvalitativní laťku zase trochu posunout.

V první řadě to budou větší mapy, na nichž by mělo jít trochu víc aplikovat svou vlastní taktiku. Už trojka nabízela solidní množství cest, kudy jste se mohli vydat k cíli, občas i příjemně improvizovaných a čtyřka vypadá, že s důrazem na převýšení ještě posune potenciál pro realizaci vaší polní taktiky.

Jako obvykle bude vaším nejlepším přítelem, či spíše přítelkyní, vaše odstřelovačská puška, kterou půjde výrazně modifikovat a dokonce do ní dostanete podzvukovou munici, která výrazně snižuje šanci, že výstřel někdo uslyší. Samozřejmě pořád můžete výstřel maskovat za nějaký hlasitý zvuk, třeba bombardování.

Jako herezi vidím fakt, že ve videu je většina zásahů s pomocí asistence míření, kterou si snad každý správný sniper vypne. K čemu je měření vzdálenosti s pomocí dalekohledu a zjišťování síly větru, když vám systém sám nabídne korekci kam kulka dopadne? Pro milovníky tichého postupu zde bude i pistole s tlumičem, ale kdo má radši halasnou akci, pořád má k ruce celou řadu netlumených zbraní, včetně Špagina, který se v Itálii ocitl kdoví jak.

 Rámci multiplayeru budete moci hrát v kooperaci a to až čtyř hráčů, kdy se nabídne i klasická horda. Samozřejmostí jsou i PvP módy, kdy se předháníte s ostatními hráči a sniperské souboje jsou pořádně nervydrásající. Jsem vážně zvědavý, jak se vývojářům ze studia Rebellion podařilo posunout hratelnost, protože od třetího dílu mají na čem stavět a je zjevné, že se snaží rozšířit možnosti, jak splnit cíle mise, i jak vyřešit jednotlivé situace na vaší cestě za cílem v dané misi. Sniper Elite 4 vychází na PC, PS4 a Xbox One 14. února.

Tagy: stealth akční válečná

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.