zavřít

Video z Prey ukazuje, že přeměna v banán, fotku či kulomet bude zábavná a užitečná

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Já to říkal. Od začátku jsem tvrdil, že Mimici a jejich transformační schopnosti budou v Prey štědrým zdrojem zábavy. A následující trailer mi, zdá se, dává za pravdu. Perfektně demonstruje potenciál schopnosti přeměnit se v jakýkoli předmět, který vidíte. Nejde jen o legrácky typu banánu, poeticky rotujícího ve vesmírné prázdnotě, ale taky o skutečné bojové využití, které vám může klidně zachránit krk.

To třeba takhle naběhnete přímo proti automatické kulometné věži a ona se z vás, věrna svému programování, pokusí nadělat švýcarský sýr. Jenže, co když se v ni přeměníte? Kulometná věž před sebou rázem vidí jen další kulometnou věž, a do té přece střílet nebude, vždyť by poškodila majetek společnosti. A tak místo toho spustíte palbu vy sami. Ratata, bum, problém vyřešen.

Další vynikající taktiku můžete okopírovat přímo od Mimiků. Tihle malí pavoučí parchanti na vás často budou čekat zamaskovaní jako předmět denní potřeby, ale vy jim můžete dát ochutnat jejich vlastní medicíny. Proměňte se v ceduli, obrňte se trpělivostí, a čekejte. Však oni za chvíli přilezou a budou okolo vás čmuchat. A v tu chvíli sklapne past. Cedule se zničehonic stane Morganem Yu, který třímá pumpovací brokovnici, a šokování Mimici se v příštích pár vteřinách stihnou přeměnit leda tak v rozplizlé kusy tkáně na podlaze.

Jediné zklamání pramení z faktu, že destrukce vyvoleného předmětu zjevně neznamená vaši smrt. Ve videu se Morgan v roli hrníčku kutálí někde u stropu a najednou se zřítí na podlahu. Hrníček se roztříští na stovku střepů, a znamená to snad pro hlavního hrdinu zcela zaslouženou smrt? Trest za to, že tak bezcitně pohrdá plody tvrdé práce karlovarských těžařů kaolinu? Nikoli. Morgan se prostě přemění zpátky v člověka a jeho dráha destrukce může vesele pokračovat.

Odolám touze sem nějakým způsobem včlenit vtípek o slonovi v porcelánu a raději článek zakončím neutrální faktickou informací: Prey vyjde 5. května na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Tagy: akční sci-fi FPS E3 2016

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.