zavřít

Video představuje pozoruhodnou plošinovku Metrico

VITA

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Když vám Justin Massongill ve videu, které najdete uvnitř článku řekne, že Metrico je hra, která se těžko předvádí skrze video, rozhodně si nevymýšlí. Tahle plošinovka exkluzivní pro PS Vita totiž není zrovna čarokrásná, což je ale dané tím, že primárně vychází z vizuální stylizace infografiky. Vidíte tedy nejrůznější grafy, ať už sloupcové či koláčové a kdoví jaké ještě, které tvoří prostor, jímž se v téhle plošinovce pohybujete.

Jenže právě pohyb a formování cesty není pevně dané a tady přichází na řadu logická složka Metrico. Vy totiž podobu plošinek a překážek určujete svým pohybem po displayi. Kupříkladu pohybem vlevo v určitém prostoru narůstá sloupec, na nějž můžete skočit, pohybem nahoru se zvedne plošinka, která otevře cestu dál apod. Jelikož je tato mechanika založená na pohybu a odpovědi na vaše cukání s analogy PS Vita, těžko pocit samotné reakce prostředí přenesete na displej. Abyste ale nešli kupovat zajíce v pytli, k dispozici bude demo, takže si sami zkusíte, zda vám styl Metrico sedne. Hra samotná vychází už zítra.

Tagy: plošinovka logická

Zdroje: US PlayStation blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.