Duchovní nástupce Dear Esther vypadá jedním slovem úchvatně a může za to nejen užitý Cryengine, ale především také zasazení na již zmíněný anglický venkov a podmanivý hudební doprovod. Kombinaci všeho zmíněného můžete vidět v aktuální ukázce, ta však navrch přidává ještě komentář vývojářů z tandemu studií The Chinese Room a SCE Santa Monica Studio vypovídající o tom, co pro ně znamená zasazení hry a proč se rozhodli svůj titul posadit právě tam, kam jej posadit nechali. Ve videu hovoří Dan Pinchbeck, kreativní ředitel vývoje hry, a Alex Grahame, výtvarnice prostředí.
Pinchbeck a Jessica Curry (šéfka vývoje hry) vyrůstali v osmdesátých letech, kdy komunikační a počítačové technologie nebyly zdaleka na takové úrovni, na jaké jsou dnes a tehdy mohlo hravě dojít k tomu, že se určitá komunita lidí hravě mohla ocitnout mimo civilizaci. Dle slov Pinchbecka stačilo odpojit telefony a TV, zatarasit cesty a jedna forma konce světa byla na světě. Vedle toho v osmdesátých letech ve vzduchu rovněž visely myšlenky pramenící z vrcholící Studené války, jež myšlenku izolace a samotného konce světa jen a jen podporovala.
Ovšem pouze o konci světa hra nebude – Everybody’s Gone to the Rapture je příběhem několika prostých lidí a vyprávěním o jejich obyčejných životech. A jak vývojáři trefně podotýkají, například konec manželství může pro jednoho znamenat to stejné, co konec světa pro druhé. Everybody’s Gone to the Rapture zkrátka slibuje hluboký a na emocích značně postavený zážitek a spolu s vámi mohu být jen a jen zvědav, co to vlastně na PS4 11. srpna dorazí.
zdroj: Archiv