V Surviving Mars nebude vaším největším problémem rudá planeta, ale nátura kolonistů
zdroj: Archiv

V Surviving Mars nebude vaším největším problémem rudá planeta, ale nátura kolonistů

15. 12. 2017 14:04 | Video | autor: Patrik Hajda |

Tvůrci Tropica se příští rok chystají vyrukovat s do budoucnosti hledící strategií Surviving Mars, kde se pokusíte vybudovat úplně první funkční kolonii na Marsu. Nebude to žádná procházka růžovým sadem, protože prostředí pískem zaváté planety není zrovna přívětivé k udržitelnému životu a lidé jsou… no prostě lidmi, nevyzpytatelnými bytostmi s různými potřebami a poruchami.

V roli „nebeského boha“ je vaší hlavní starostí vytvořit vyvážené prostředí k životu. Je jen na vás, čím zaplníte omezený prostor kupolí, ale berte na vědomí, že pracující člověk si někdy a někde musí odpočinout, a dokonce se chce i bavit!

Jednu kupoli zaměříte třeba na farmaření, další poslouží jako obytná čtvrť a v jiné se budou těžit materiály. Přitom musíte opravdu dbát na blaho každého jednotlivého kolonisty. Každý je totiž úplně jiný. Třeba takový melancholik je na tom mnohem hůř než ostatní, když nemá dobrou morálku. Na druhou stranu rozená celebrita nebo génius šíří radost mezi ostatními obyvateli jen svou přítomností.

zdroj: Archiv

U kolonistů se sledují čtyři základní vlastnosti – zdraví, příčetnost, pohodlí a již zmíněná morálka. S morálkou úzce souvisí chuť do práce, nízké zdraví vede logicky k úmrtí kolonisty, k čemuž může rovněž dojít po ztrátě příčetnosti, kdy je v tom nejhorším případě výsledkem sebevražda.

Každý človíček má zároveň nějaké vlohy. Ne každý je přeci od přírody botanik. Někdo se tak víc hodí na pěstování brambor, další na výzkum a někdo se nehodí na nic, takže postačí, když ostatním uklohní něco v kuchyni. Ale pozor, abyste ho moc nenaštvali. Může se stát, že začne projevovat sklony k rebelii. Ty se projevují horším pracovním výkonem, krádežemi nebo dokonce poškozováním budov.

zdroj: Archiv

K tomu všemu má každý kolonista ještě jednu další vlastnost. Od přírody dobrodruh ztrácí méně zdraví při hladovění, bez vody a kyslíku. Nerdovi se zvyšuje morálka při každém vynalezení nové technologie, hypochondr chodí často do nemocničních zařízení a ztrácí příčetnost, pokud nejsou k dispozici atd.

Zkrátka a dobře, počasí a nehostinné podmínky tam venku jsou jedna věc, ale atmosféra uvnitř kupolí, kde dochází k vlastnímu budování nového světa, jsou věc druhá a mnohem důležitější. Surviving Mars už najíždí do finální rovinky a na jaře vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články