V Killing Floor 2 si můžete zahrát kopanou s vnitřnostmi
zdroj: tisková zpráva

V Killing Floor 2 si můžete zahrát kopanou s vnitřnostmi

9. 10. 2014 10:16 | Video | autor: Aleš Smutný |

Následující video určitě nepouštějte komukoli, kdo hry považuje paušálně. Opravdu ho nepřesvědčíte o opaku. Tripwire Interactive se totiž v prvním ze série dokumentů z vývoje věnují krvi, masu a celkové tkáňové dekonstrukci v zombie akci Killing Floor 2. Jak se dá čekat, výsledek je mlaskavý, nechutný, plný hemoglobinu a v celkové splatterové nadsázce zábavný.

Hned na začátku zjistíte, že nejde jen o likvidaci zombíka - musí se hlavně uspokojujícím způsobem začít rozpadávat. Jakkoliv morbidně to zní, hry jsou v oblasti ranivého účinku střelných zbraní na lidské tělo hodně za realitou. Pravda, realitě se neblíží ani Killing Floor 2, ale něco podobného snad nikdo od této hry nečeká. Navíc by asi vývojářům u střílečky o střílení lidí neprošlo básnění o tom, jak druhý výstřel odhalí lebku, nebo že jde ustřelit čelist. U zombíků je však něco podobného v pořádku.

Video obsahuje potěšující reference na Soldier of Fortune i filmy Sama Peckinpaha a musím ocenit různorodou reakci zombíků na zásah, byť sekání s katanou působí nepřirozeně. Jen mi přijde, že ve vší té tmavé krvi se ztrácí další veselé efekty - třeba možnost zahrát si kopanou s žaludky, mozky a dalšími částmi těla. Jen doufejte, že vás u toho neuvidí někdo, kdo nechápe kontext hry.

Nejnovější články