zavřít

V hororu Little Nightmares čekají malou holčičku všechny možné druhy smrti

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Existuje vůbec něco děsivějšího, než výplody dětské fantazie? Zombíci, démoni či teleportující se masoví vrahové ze všech možných hororových filmů a her vůbec nemůžou konkurovat utkvělé představě, že se pod postelí schovává… něco. Má to neurčitý tvar, netušíte, co by vám to mohlo udělat, ale zároveň jste si stoprocentně jistí, že nic z toho ani vědět nechcete. Adventura Little Nightmares pro své hororové prostředí využívá velmi podobné motivy, což je jednoznačně patrné i z nového traileru příznačně pojmenovaného „Devět smrtí Šestky.“

Abyste rozuměli, Šestka (neboli Six) je jméno malé protagonistky, která se snaží dostat z noční můry podmořského vězení zvaného Tlama. V cestě jí ale stojí duchové… Duchové? Vlastně ani nevím, jak nazvat podivné, pomačkané karikatury snažící se malou holčičku polapit a sežrat. Jindy se po ní zase sápou nepřirozené ruce, které snad ani nemůžou pasovat k jakémukoli tělu. Děsivě strnulá panenka bez tváře je taky lahůdka, a když už dá Šestce pokoj nadpřirozeno, aspoň ji rozmáčkne uvolněný kovový vozík nebo uvaří unikající pára.

Aleš Little Nightmares před pár měsíci přirovnal k dílům režiséra Tima Burtona, což je podle mě trefa do černého. Hra vypadá naprosto fantasticky, a schválně si poslechněte hudbu doprovázející trailer, která ve mně okamžitě vyvolala vzpomínky na Mrtvou nevěstu. Je libo ještě jednu dobrou zprávu? Práce na projektu pokročila natolik, že autoři ze švédského studia Tarsier už byli schopní stanovit očekávané datum vydání, a to 28. dubna.  

Tagy: horor adventura

Zdroje: VG247

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.