V Hearts of Iron IV nepůjde jen o burácení děl, ale i politiku všeho druhu
zdroj: tisková zpráva

V Hearts of Iron IV nepůjde jen o burácení děl, ale i politiku všeho druhu

2. 6. 2016 11:29 | Video | autor: Aleš Smutný |

Válka není jenom přikazování tankovým divizím a pěším plukům, kam se mají přesunout, případně kdy začít uvažovat o míru. Hearts of Iron od prvního dílu zdůrazňuje, že velkou roli hrají mezinárodní vztahy i vnitropolitická scéna. Nové video ke čtvrtému dílu pak ústy vývojářů jasně deklaruje, že politická složka bude klíčovou součástí celého zážitku a nebudete jen tahat tanky po mapě.

Výraznou roli bude hrát národní zaměření, což je unikátní strom rozhodnutí, která definují nejbližší cíle vašeho státu. Tedy, unikátní budou pro sedm supervelmocí, které ve hře jsou, menší státy budou mít univerzální soubor zaměření, z nichž mohou rozhodovat. Oněmi sedmi supervelmocemi je Třetí říše, Sovětský svaz, Velká Británie, USA, Japonsko, Itálie a Francie.

Osobně si od tohoto systému slibuji především to, že půjde pořádně pohnout se zaměřením státu ještě před válkou a třeba radikálně změnit historii. V prvním dílu jsem se snažil několik let obrátit Japonsko tak, aby se vyhnulo válce s USA a získalo sílu na ofenzívu na východ, ale bohužel, hra mne stejně nakonec do války prakticky vmanipulovala. Zdá se ale, že tentokrát půjde měnit vaší vnitřní i vnější politiku v mnohem širší míře.

Pomůže i třeba změna vlády. Pokud do ministerského kabinetu dosadíte vhodné osobnosti, které mají tendenci přiklánět se směrem, který požadujete, máte mnohem větší šanci ovlivnit budoucnost. Nicméně politické čachry vám umožní i ovlivňování cizí politické scény.

Kupříkladu můžete začít podporovat stranu, která jde proti současnému vedení cizího státu, financovat ji a nebo rovnou nalít peníze do ozbrojeného povstání. Ve chvíli, když propukne občanská válka, můžete spřátelené straně začít posílat oddíly dobrovolníků ve stylu Interbrigadistů ve Španělsku. Takže teoreticky můžete vyhrát válku, kterou jste nikdy nevyhlásili.

Právě diplomatická část hry je na Hearts of Iron možná důležitější, než ta válečná, byť vést rozsáhlé manévry po celé východní frontě nebo v Tichomoří je zábava. Zdá se, že by čtyřka mohla naplnit sen o tom, že HoI dožene své kolegy Crusader Kings II a Europa Universalis IV ve formě mohutné, dlouhodobě udržované strategie. Hearts of Iron IV vychází už 6. června na PC.

zdroj: Archiv

Nejnovější články