zavřít

V Ghost of Tsushima budete šermovat i plížit se na nádherném japonském ostrově

PlayStation 4 PS4 Pro

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Mongolové věděli, proč v roce 1274 obsadit japonský ostrov Cušima. Je tam totiž strašně hezky. Rudé listy javorů, zlaté lány obilí, krev esteticky stříkající z žil… V nádherné přírodě se bohužel pro dobyvatele skrývá poslední samuraj, a je smrtelně nebezpečný. Umí se plížit, umí nepřítele zaskočit skokem shůry, a samozřejmě umí skvěle šermovat. Výsledkem je akutní redakční nedočkavost, abychom si Ghost of Tsushima konečně mohli zahrát.

Skoro devítiminutové záběry z hraní předvádějí dynamický soubojový systém, díky němuž si i jediný válečník dokáže poradit s lépe obrněnou a ozbrojenou přesilou. V podání hlavního hrdiny může být zabijáckým manévrem dokonce i prosté vytasení čepele z pochvy. A když je toho na něj moc, stačí se spolehnout na pomoc vzácných spojenců.

Obličejové animace i herecké výkony se z malého kousku, který Sony vypustilo do světa, zdají být na nejvyšší možné úrovni, a vyhrocená místní situace znamená, že herci rozhodně mají co hrát. Bývalí spojenci se na sebe můžou vmžiku obrátit, všude vládne jasně hmatatelné napětí, Cušima se zmítá v zápasu o život. Krása může být nesmírně smutná.

Animace ještě zjevně nejsou úplně doladěné, ale vývojáři ze studia Sucker Punch si určitě můžou dovolit na hře ještě pěknou řádku měsíců pracovat. Stále nám neoznámili datum vydání, takže bych předběžně počítal s příštím rokem a příliš se neupínal na potenciální vydání koncem toho letošního. Jisté každopádně je, že Ghost of Tsushima je další z řady lákavých exkluzivit pro PlayStation 4.

Tagy: Japonsko akční E3 2018

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.