zavřít

V Dishonored 2 můžete hrát za Emily bez magických schopností

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už první Dishonored fungovala dobře i bez magických schopností, tedy v tutorialu s Corvem a nebo když jste se rozhodli lovit achievement Mostly Flesh and Steel. V Dishonored 2 tak tvůrci z Arkane Studios pojmenovali variantu, kdy za Emily odmítnete nabídku Outsidera a vydáte se získat své království zpět jen s lidskými schopnostmi a zbraněmi. Rozhodně to bude pořádný oříšek, což naznačuje i video z hraní, které jste mohli vidět na tiskové konferenci Bethesdy. Ne, že by se v něm hrálo bez schopností, ale i s nimi má Emily co dělat a především – vypadají zábavně.

Jak už víme, schopnosti Emily a Corva se budou lišit. Tam, kde má Corvo Blink najdete u Emily Far Reach, což je de facto přitažení se pomocí nehmotných chapadel. Znamená to ovšem, že si vás nepřítel může všimnout, nejde o opravdovou teleportaci. Na druhou stranu můžete chapadlem přitáhnout nepřátele a propíchnout je, což Emily ve videu i činí. Pokud ovšem budete chtít jít cestou, kdy po vás nezůstávají mrtvoly, bude třeba využívat jiné zbraně z arzenálu.

Kupříkladu Mesmerize je radost všech milovníků plížení, protože vyvolá vidinu, do které strážní i třeba psi fascinovaně hledí a přemítají o zbytku svého života, zatímco vy se přesunete jinam. Domino pak můžete využít smrtící i nesmrtící cestou. Prostě propojíte až čtyři cíle a co se stane jednomu, to postihne i další. Může to být nůž v krku, ale třeba také jen omračující mina. To vše vám ukáže dvacetiminutová předváděčka níže. Především z ní ale vyplývá, že budete mít k dispozici široké spektrum možností, jak jednotlivé situace řešit.

Zdá se ale, že tvůrci rozhodně nezůstali v uspokojeném opakování zaběhlé rovnice, protože kratičká ukázka z mise v domě, kde se zvrhnul okultistický dýchánek ukazuje, že vás občas vytrhnou z komfortní zóny. Nápad zbavit vás schopností a dát vám jen přístroj na přepínání mezi dvěma realitami je chytrý, tím spíš, že vás nutí přemýšlet jinak a zároveň vám nebere možnost řešit jednotlivé situace a puzzly kreativně. Dishonored 2 se zatím rýsuje jako hra, která staví na pevných základech jedničky, ale přidává spoustu vylepšení. O výsledku se přesvědčíte 11. listopadu, kdy hra vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: stealth fantasy steampunk FPS

Zdroje: tisková zpráva,GameSpot

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.