zavřít

V Conan Exiles budou krvavé souboje se spoustou usekaných končetin

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pachuť z oznámení (viz článek) sandboxového survival titulu Conan Exiles se mi ještě nepodařilo smýt. Nicméně, není čas na chmury, tvůrci z Funcomu hru představují v prvním vývojářském videu ze zákulisí, kde se věnují hlavním prvkům hratelnosti. Připomínají, že nehrajete za Conana, ale za trestance, kterého na neznámém kontinentu přibijí na kříž, z nějž vás sundá právě Conan. Ostatně, v A zrodí se čarodějka si vyzkoušel, že to není žádný med. Do ruky vám vrazí sekeru a pak už je jen na vás, jak přežijete.

Jak už jsem psal, v tom, že se Funcom snaží zdůraznit, že jde o Conanovu Hyborii a ve faktu, že prakticky celý herní svět bude tvořený činností hráčů, pořád vidím obrovskou nesrovnalost. Kouzlo Conanova světa tkví v objevování jeho mýtů, tajemství a zákoutí. Kouzlo Conan Exiles bude spočívat ve faktu, že začnete jako úplná nula bez přístřešku a postupem času se spojíte s dalšími hráči, založíte osadu, později vybudujete klan, postavíte pevnost a začnete válčit s jinými hráčskými klany.

De facto, jak ostatně zdůrazňují tvůrci, veškerý svět hry vznikne z hráčských kliků. Nutno říct, že by tenhle svět mohl vypadat vážně hezky, protože jak vám ve videu vysvětlí, třeba pro pouštní krajinu momentálně tým vytváří model pohybu písku v závislosti na tom, co se děje na povrchu. Samozřejmě conanovský svět by byl ničím bez řádně brutálního boje v tomto směru bychom měli být uspokojeni. Každý zásah by měl vyvolat patřičnou odezvu na soupeřově i vašem těle a při dostatečném zásahu začnou vzduchem létat hlavy.

Zda to celé ale bude mít skutečně styl Conanových příběhů a nebo půjde o fantasy survival bez osobitosti Howardova universa je ve hvězdách. První ochutnávku Conan Exiles čekejte v létě, kdy na Steamu vyjde early access. Plnou verzi hry očekávejte kromě PC i na PS4 a Xbox One.

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.