zavřít

V Bot Colony konverzujete s inteligentními roboty pomocí psaní či vlastního hlasu

PC

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Snad každý uživatel internetu si někdy vyzkoušel, jak fungují takzvaní chatboti – programy navržené tak, aby byly schopné simulovat konverzaci se skutečným, živým partnerem. Chystaná Bot Colony si tuhle premisu bere za svou a staví na ní celé epické dobrodružství, v němž máte odhalit tajemství průmyslové špionáže na odlehlém tichomořském ostrově. Háček? Celá kolonie je obývána roboty, s nimiž musíte komunikovat. A tak si s nimi budete psát a povídat, a oni vám s trochou štěstí porozumí.

Aby bylo jasno, nebavíme se tady o dialogových volbách ve stylu Mass Effect nebo Zaklínače. Volíte vlastní slova, ať už textem, nebo hlasem, a roboti by vám měli dynamicky odpovídat. Hra se už déle než dva roky nachází na Steamu v předběžném přístupu, autoři nedávno přidali ke dvěma prozatím dostupným kapitolám novou misi, ale prozatím ji doporučují hrát spíš pomocí psaných příkazů. Zaprvé dojde k menšímu množství omylů, než při převodu hlasu na text, a zadruhé byste za ty dvě až tři hodiny neustálého žvatlání nejspíš ochraptěli.

Bot Colony se neomezuje pouze na přikazování. Jistě, robotovi lze říct: „Seber talíř a odnes ho do dřezu.“ Ale stejně tak spolu můžete vést mírně erudovanou konverzaci na téma, co vlastně talíř a dřez znamenají. A když se robotů na něco vyptáváte, lze použít poměrně složité konstrukce typu: „Co se stalo předtím, než se stalo tamto? A co se stalo potom, ale před současností?“

Umělá inteligence by vaše dotěrné otázky snad měla být schopná pochopit a patřičně na ně odpovědět, i když je jasné, že cestou narazíte na spoustu problémů a nedorozumění. Jen se podívejte na video Chrise Livingstona ze serveru Rock, Paper, Shotgun, kde se marně snaží přesvědčit stroj, aby na stůl položil stolní hru (ukázka pochází z roku 2014 a možná nebude tak docela reprezentativní).

 

Bot Colony se sice zjevně někam posouvá, ale kdy (a zda) se dočkáme dokončené hry, to je prozatím ve hvězdách. I v současné podobě jde o celkem nápaditou, vtipnou hračku, která naznačuje, že se k té kýžené sci-fi budoucnosti superchytrých robotů, co nás následně vyhladí, snad přece jen někdy dopracujeme. 

Tagy: roboti detektivka umělá inteligence mluvení

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.