V Ancestors: The Humankind Odyssey začínáte jako kořist, pak se stanete predátorem
zdroj: Archiv
Video

V Ancestors: The Humankind Odyssey začínáte jako kořist, pak se stanete predátorem

7. 12. 2018 12:53 | autor: Václav Pecháček |

Patrice Désilets dal sice ruce pryč od série Assassin’s Creed, ale láska k historickým hrám ho neopustila. Pro svůj další projekt si ovšem vybral tak vzdálenou minulost, kam nesahá ani věčný konflikt asasínů a templářů. Ancestors: The Humankind Odyssey vypráví příběh lidské evoluce od vystrašených opičáků krčících se v jeskyni až po vzpřímené hominidy používající nástroje, na což se můžete podívat v novém traileru a v záběrech z hraní.

Chudákům opičkám toho v africké džungli před 10 miliony let hrozí opravdu hodně. Může je klovnout přerostlý pták, sežrat krokodýl, uštknout had, můžou spadnout z obrovské výšky, protože se s děckem na zádech nebezpečně prohánějí v korunách stromů. Není divu, že se svého okolí často panicky bojí, což reflektuje i zčernalá obrazovka plná děsivých výjevů.

Postupem času se ale role obrátí. Obří kočkovitá šelma, která by kolonii lidských předků kdysi eliminovala svou slabší tlapou, je náhle lovnou zvěří. Stačí se naučit stát na vlastních nohou, vyvinout základy komunikace a naostřit klacek tak, aby hezky vnikal mezi žebra a prorážel srdce. Cesta k mrakodrapům a počítačům začíná nenápadně.

Víc ukázek nejranějšího lidského putování uvidíte v záběrech z hraní, které pro sebe přímo s Désiletsem ukořistil Gamespot. Úvodní půlhodina vám ukáže, že ačkoliv tým při vývoji používal nejnovější vědecké poznatky, pořád se jedná hlavně o hru. Opičák spadne ze stromu, celý se pochroumá, pak zbaští nějaké léčivé jehličí a je zase v pohodě.

Nejvíc ze všeho je potřeba chránit děcko, které se vám celou tu dobu křečovitě drží na zádech. Ono je totiž budoucností klanu, potažmo celé rasy. Dívá se, učí se a bude šikovnější a silnější než jeho rodiče. Ti musí mimochodem jíst, pít a odpočívat, jinak to s nimi nedopadne dobře. Ancestors se vydává cestou survivalu.

DNA Assassina je patrné v systému pohybu. Lidoopi se houpají ze stromu na strom, umí vyšplhat na jakýkoliv povrch a v podstatě to jsou takoví mistři přírodního parkouru. Jen to tedy nevypadá příliš realisticky, zvlášť když se stokilová opice s miminem na zádech drží tenoučké větvičky, která se pod tou váhou ani neprohne. Inu, hra.

Evoluce z prvotního konceptu do plnohodnotné hry už je skoro u konce, protože Ancestors: The Humankind Odyssey podle všeho vyjde příští rok. Dočkají se majitelé PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články