Úvodní filmeček z Halo 5 předvádí zběsilý útok komanda Spartanů
zdroj: Archiv

Úvodní filmeček z Halo 5 předvádí zběsilý útok komanda Spartanů

1. 9. 2015 14:35 | Video | autor: Aleš Smutný |

Nathan Fillion se vrací! Je pravda, že jsem zprávy o návratu Filliona a jeho seržanta Bucka do Halo 5: Guardians propásl už v červenci, ale to nijak neumenšuje mé nadšení. Jen je možné, že jej v rámci kampaně budu muset zabít, ale tím si toto šťastné shledání nemusíme kazit. Buck se totiž v novém videu z Halo 5 objevuje jako člen komanda Spartanů operujících pod krycím jménem Fireteam Osiris, jež vede už dříve představený Locke.

Ten se spolu se zbývající trojicí představí ve videu během lovu na lékařku, jíž chrání spojené síly odpadlíků z Covenantu a Prometheanů. Samotné video je ryzím zosobněním ideální Halo akce, kdy útok sehraných Spartanů projíždí nepřátelskými jednotkami jako nůž máslem a s jasnou platností vysvětluje, v čem tkví onen výjimečný status těchto vojáků na bojišti.

Pro Bucka jde o kariérní postup, protože tenhle bývalý elitní ODST (tedy „pouhé“ lidské elitní komando) se nově nachází v programu SPARTAN IV. Pro Bucka jde o třetí roli v rámci série, objevil se i v Halo: Reach a Halo 3: ODST. Kromě něj ve Fireteamu Osiris najdete i zmíněného Locka, bývalého člena ONI a současného velitele Osirida. V ONI tento sirotek z Jericha VII zabýval průzkumem, vyhledáváním a likvidací ceněných cílů. Ostatně, jak už víme, hlavním úkolem Osirida bude nalezení a pravděpodobně likvidace Johna-117, tedy Master Chiefa.

Dále v komandu najdete Holly Tanaku. Ta přežila zasklení její rodné kolonie Minab a po službě v námořnictvu byla vybrána pro augmentaci v projektu SPARTAN IV. Poslední je Olympia Vale, brilantní voják a bývalý vyslanec během vyjednávání se Sangheili. Uvidíme, zda během kampaně dostaneme do ruky hned několik vojáků, snad i z Osiris Fireteamu. Poznáme to 27. října, kdy hra vyjde na Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články