zavřít

Upravený engine Mount & Blade II: Bannerlord slibuje 60 FPS i v obřích bitvách

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Další vývojářský deníček z Mount & Blade II: Bannerlord se nevěnuje ani herním mechanikám, ani různým frakcím okupujícím Calradii. Tentokrát se dozvíte něco málo o enginu, který tuhle veleočekávanou hru pohání.

Úvodem je potřeba říct, že studio TaleWorlds neustále zdokonaluje svůj vlastní engine. To nicméně neznamená, že by snad byl nějak omezen vývoj samotného Mount & Blade II: Bannerlord. Na enginu pracuje dedikovaný tým programátorů, kteří upravují jednotlivé bloky kódu a postupně je implementují do stávajícího buildu, aniž by ostatní vývojáři museli čekat. Nejde totiž o výrazné zásahy do systému, ale spíš o zkrášlování grafiky a zrychlování chodu hry.

Nové video se věnuje takzvané globální iluminaci. Prakticky okamžitě poznáte obrovský posun k uvěřitelnějšímu zobrazování prostředí – barvy jsou plnější, světlo ostřejší, stíny hlubší. Stejnou péči věnují programátoři i částicovým efektům. Nejsem programátor, takže přesně nerozumím novým technikám, které tvůrci popisují na blogu. Výsledek je ale jasný: menší nároky na grafickou kartu v pouštních oblastech.

Opět jdu s kůží na trh a přiznám se, že stejně tak nerozumím vydatnému odstavci o shaderech. Ale protože jsem hráč, je pro mě důležitý hlavně výsledek celého procesu. „Čas potřebný k vyrenderování jednotek se snížil o 60 %, což nám umožňuje docílit 60 snímků za vteřinu v obřích bitvách na mnoha grafických kartách,“ píše se na blogu.

Vývoj enginu sice probíhá paralelně s vývojem hry, ale dává tušit, že samotné vydání není úplně za dveřmi. S každou další verzí enginu (momentálně 1.4) si tvůrci mohou dovolit ještě početnější bitvy, vyšší počet snímků za vteřinu, hezčí grafiku a rychlejší načítání. Zbývá tedy otázka, kdy už budou s výsledkem spokojení a kdy se tedy konečně dočkáme! Příští update se zaměří na multiplayer.

Tagy: středověk online akční RPG historická otevřený svět bitva

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.