zavřít

Unravel je příběh o lásce, toužení a klubku zamotaných vztahů

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nový vývojářský deníček k neodolatelné logické skákačce Unravel se věnuje samotné myšlence, která stála za vytvořením hry a konceptem postavičky Yarnyho. Martin Sahlin (ten roztomile nervózní chlapík, který prezentoval Unravel na E3 tiskovce EA) popisuje, jak Yarnyho, hlavního klubíčkového hrdinu stvořil během letního výletu z materiálů, které mu přišly pod ruku a následně postavičku stavěl v různých polohách po lese a fotil.

Nicméně, inspirace netkví jen v tom, že Sahlin prostě vzal klubko příze a udělal postavu. Příběhové a inspirační podtóny hry poukazují na lásku a vztahy s blízkými, které představují ona vlákna příze, které za sebou Yarny tahá a pomocí kterých překonává ve hře překážky. Se vztahy ale samozřejmě přichází problémy a mohou se snadno zašmodrchat přesně jako to Yarnyho klubko příze. Ostatně, na tento motiv fungujících i rozmotání potřebujících vztahů naráží jméno Yarnyho (yarn – příze, vlákno ale také příběh) a slovní hříčka s podobně znějícím slůvkem yearn (toužit).

Když ale odhlédneme od spíše ideových konceptů, které za hrou stojí a které se občas ve hře objeví třeba jako ve scéně, kde Yarny nabere sílu ze zamilované dvojice, pořád tu před sebou máme krásně vypadající plošinovku s opravdu chytrým systémem používání Yarnyho vlákna. Navíc už na ni nebudeme muset dlouho čekat, Unravel vychází 9. února na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.