Trailer na DiRT 4 předvádí šílenou rychlost i spektakulární bouračky
zdroj: Archiv
Video

Trailer na DiRT 4 předvádí šílenou rychlost i spektakulární bouračky

28. 4. 2017 9:40 | autor: Václav Pecháček |

Nejsem na žádný expert na rallye ani rallycross, ale není trochu špatné znamení, když každé druhé auto vylétne z dráhy, převrátí se na střechu nebo narazí do soupeře? Přijde mi, že kromě krkolomné rychlosti na nepříliš upravených cestách jsou právě pořádné karamboly těžištěm nového traileru na chystanou závodní hru DiRT 4 od studia Codemasters. Možná proto, aby se tvůrci následně mohli vytahovat svým modelem poškození, který je prý realističtější než kdy dřív.

To ale rozhodně není jediný zajímavý prvek, který nový DiRT slibuje. Ve videu si můžete všimnout, že kromě klasických rallye závoďáků tu narazíte i na buginy a náklaďáky – dohromady potkáte přes 50 vozidel, od starých veteránů až po ty nejmodernější zabijáky. K čemu by vám ovšem byla super auta, kdybyste s nimi neměli kde závodit? Tady přijde vhod hodně propíraná novinka, o které se ve svém článku rozepisoval Aleš – totiž generování vašich vlastních tratí v závislosti na preferencích, jezdecké úrovni atd., a to v pěti různých prostředích: Austrálii, Španělsku, Michiganu, Švédsku a Walesu.

zdroj: Vlastní

Pochopitelně vás čekají také nejrůznější herní módy, od denních, týdenních či měsíčních výzev až po kariéru, v níž si vytvoříte vlastního jezdce a následně svůj tým povedete ke slávě a úspěchům. Hodně propracovaná by měla být oficiální hra světového šampionátu v rallycrossu. A kdybyste se chtěli spíš pobavit, je tu mód Joyride, v němž se nachází spousta výzev zahrnujících jízdu na čas nebo ničení soupeřů. Při tom všem bude hrát důležitou roli systém tuningu, který vám umožní upravit své auto přesně tak, jak je to v danou chvíli a na daném povrchu potřeba.

DiRT 4 má vyjít 9. června na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články